přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Čeští junioři ovládli mezistátko

OPRAVENO - Uherské Hradiště hostilo klání našich devatenáctiletých proti jejich vrstevníkům z Maďarska, Chorvatska a Slovinska. Junioři zvítězili, juniorky skončily druhé, což v součtu „hodilo“ celkovou výhru.

Česká družstva dohromady nasbírala 394.5 bodu, druzí Maďaři 371. O tom, že se misky vah nakonec přikloní na stranu hostitelského týmu, rozhodl vyšší rozdíl vítězných juniorů než ztráta druhých juniorek. Češi porazily Maďary o 230 ku 201 bodu, zatímco Češky prohráli jen 164.5:171. Podobná situace platila i pro interní souboj o třetí místo, kde takto Chorvatsko předčilo Slovinsko. Nový limit do již početné výpravy na MEJ nepřibyl, i když k tomu bylo několikrát blízko.


Jana Slaninová vyhrála stovku i dvoustovku - foto: J. Kucharčík

Hned v několika disciplínách se povedlo českým atletům obsadit obě čelní místa, výhradně mezi chlapci. Na půlce Petru Vitnerovi a Janu Kubistovi, na 1500 metrů Jakubu Živcovi s Filipem Jalovým, dále čtvrtkařům překážkářům Radku Fischerovi a Janu Solfronkovi, tyčkařům Jaroslavu Chlebíkovi s Adamem Pašiakem, koulařům Ladislavu Prášilovi a Tomáši Staňkovi. Kromě jistých limitářů Pašiaka a Prášila mohl výpravu rozšířit v tyči Chlebík, 490 cm však na to o 15 cm nestačí.

Na špici se ocitla i další řada mladých reprezentantů. Jana Slaninová ovládla stovku za 12.11 a na dvojnásobné trati navíc významně atakovala limit pro ME. Nakonec zůstala při 24.32 jen o 12 setin zpět. Diskař Tomáš Voňavka se také přiblížil nominaci, chybělo mu 128 cm k potřebným 56 metrům. Václav Zich potvrdil výbornou formu na stovce, kde předvedl 10.60. Spolu s kolegy Říčařem, Šťastným a Maslákem ovládli štafetu, to samé se povedlo i dívkám ve složení Procházková, Chabrová, Urbánková, Slaninová. Plný počet devíti bodů získala také mílařka Kristiina Mäki, pětkař Jakub Bajza, překážkáři Martin Mazáč (český rekordman na 110 m), Kristýna Šrobová (400 m) a koulařka Markéta Červenková.

V původní verzi článku jsme opomněli zmínit vítěznou diskařku Jitku Kubelovou. Její výkon 48.15 (1.85 m od limitu pro MEJ) byl vyhodnocen jako nejlepší z družstva. Za chybu se omlouváme.

Kompletní výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout