Čeští běžci uspěli na mezinárodních závodech na silnici

Petra Kamínková a David Gerych se o víkendu představili v silničních bězích v zahraničí.
Kamínková startovala v půlmaratonu v nizozemském Nannenu a zvítězila v čase 1:13:48. Jen 48 vteřin tak olomoucká závodnice zaostala za limitem na říjnové mistrovství světa v půlmaratonu. Závod mužů vyhrál keňský vytrvalec James Mbote, který 21,1 kilometru dlouhou trať zvládl za 1:03:31.

Výsledky:
MUŽI – 1. Mbote (Keňa) 1:03:31
ŽENY – 1. Kamínková (ČR) 1:13:48, 2. Loonenová (Niz.) 1:14:00, 3. P. Wanguiová (Keňa) 1:15:16

***
Závod na 12,4 kilometru v Bardejově se stal kořistí Maďara Tamáse Tótha (38:57). Třetí místo obsadil český běžec David Gerych časem 39:29 min. Mezi něj a vítězného Tótha se vklínil domácí Marcel Matanin v čase 39:21. Mezi ženami byla nejrychlejší Slovenka Dana Janečková výkonem 44:57.