přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Čeští atleti v pátek večer na zahraničních mítincích

Jelena Isinbajevová vs. Pavla Hamáčková. V německém Chemnitzu početná skupina českých atletů.

Ve francouzském městě Liévin se od dvaceti hodin koná mítink IAAF. Týden před halovým mistrovstvím světa otestuje Pavla Hamáčková svoji aktuální formu v silné konkurenci tří nejlepších tyčkařek letošního roku: Jeleny Isinbajevové, Anny Rogowské a Moniky Pyrekové.

Na atlety čeká celkem dvanáct disciplín. Kromě tyčky budeme mít zastoupení také v mužské výšce. V ní se představí Svatoslav Ton a Tomáš Janků. V devítičlenném startovním poli je papírově nejsilnější Rus Andrej Silnov, který má letos skočeno 2.35 metru.

Kromě Francie budou Češi k vidění i v Německu, v Chemnitzu se koná 11. mezinárodní mítink. Na 60 m překážek se utkají překážkářky Lucie Martincová a Petra Seidlová, v dálce Denisa Ščerbová a Martina Darmovzalová. Z účastníků HMS změří své síly s dalšími překážkáři Stanislav Sajdok a na 800 m je přihlášen Jaroslav Růža. Původně byl měl startovat i Roman Šebrle (konkrétně v dálce a na překážkách), ale kvůli zvýšené teplotě se omluvil.

Tyčkaři Štěpán Janáček a Adam Ptáček také původně uvažovali o startu. Nakonec se však německému publiku představí v sobotu na tyčkařském mítinku ve městě Bad Oeynhausen.

David Klempíř

Vytisknout