přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Čeští atleti v akci na OH třetí soutěžní den

V neděli 22. srpna do olympijských bojů na Stadionu Spyridona Louise v Aténách zasáhne pětice českých atletů.

Nedělní atletický program sestává pouze z večerního bloku, jako první se v českém dresu představí vytrvalkyně Anna Pichrtová. Spolu s 81 soupeřkami se v 18 hodin místního času vydá na maratónskou trať právě z historického města Marathon, cíl závodu se uskuteční na Panathinaiko Stadium v Aténách. Jednatřicetiletá Pichrtová zažije olympijskou premiéru, před dvěma lety na ME v Mnichově doběhla jedenáctá, loňský start na světovém šampionátu v Paříži jí na poslední chvíli překazilo zranění.

Druhé velké finále pro české barvy na Hrách XXVIII. olympiády v technických disciplínách je na pořadu od 18.30 hodin středoevropského času, kdy do výškařského sektoru nastoupí medailové naděje Jaroslav Bába a Svatoslav Ton. Oba dokázali ve včerejší dramatické kvalifikaci splnit finálový limit překonáním 2.28 m. Bába v těchto dnech vedle vrcholných okamžiků své kariéry prožívá významné události v osobním životě. Jeho přítelkyně, účastnice OH v Aténách v soutěži dálkařek Denisa Ščerbová, v sobotu dosáhla plnoletosti, sám Jaroslav oslaví několik dnů po návratu z Atén (2. září) své dvacáté narozeniny.

O osobní i český rekord bude na trati 100 m překážek usilovat Lucie Martincová. Dvaadvacetiletá svěřenkyně trenérky Jílkové byla v konkurenci 39 závodnic nalosována do osmé dráhy posledního, pátého rozběhu, který odstartuje v 19 hodin SEČ. Případné semifinále českou překážkářku čeká o 100 minut později. Nejatraktivnější soupeřkou Martincové v rozběhu bude Gail Deversová. Legendární Američanka se na překážkách pokusí vymazat své zklamání z dnešního vyřazení v semifinále hladké stovky. V první dráze se představí úřadující vicemistryně Evropy Olena Krasovská z Ukrajiny.

Mílař Michal Šneberger se po splnění cíle pro olympijské hry – postupu do semifinále – vydá v neděli ve 20.50 hodin SEČ vstříc velkému snu. Ve dvanáctičlenném startovním poli druhého semifinálového běhu se porve o jedno ze šesti míst zaručující účast v olympijském finále. Stejně jako v rozběhu se šestadvacetiletý běžec pražské Dukly utká se světovým rekordmanem Hichamem El Guerroujem.
 

Více informací k OH 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout