přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. července 2003, 19:47

Čeští atleti se vrátili z Bydhoště se dvěma medailemi

Úspěšná výprava České republiky se v pondělí odpoledne vrátila z mistrovství Evropy do 22 let.

Na šampionátu v polské Bydhošti vybojovali čeští atleti dvě medaile, oštěpařka Klimešová se na letišti ve Kbelích objevila dokonce ověnčena nejcennějším kovem. „Jsem ze svého úspěchu nadmíru překvapena,“ shrnula své vystoupení Jarmila Klimešová. Během letní sezony přitom českou oštěpařku souvisle trápily bolesti zad. „Před závodem mně hodně pomohl masér Standa Tábor,“ uvedla Klimešová a dodala další důvody bezvadně zvládnutého závodu: „V Bydhošti byly na oštěp dobré podmínky, ideální rozběžiště, foukal lehký protivítr. Také česká výprava na tribuně vytvořila skvělou atmosféru.“

Jarmila Klimešová předvedla životní sérii, ve které se celkem čtyřikrát dostala za hodnotu dosavadního osobního rekordu. Hned úvodním pokusem zaskočila soupeřky hodem dlouhým 59,05 m, který by sám stačil na prvenství. „První pokus jsem zvládla technicky velmi dobře, ale stále mám značné rezervy například s rozběhem,“ zhodnotila Klimešová svůj první finálový hod. V páté sérii se dvaadvacetiletá závodnice pražského Olympu zlepšila na vítězných 60,54 m, čímž vytvořila nový národní rekord kategorie do 22 let.

Díky splněnému B-limitu pro účast na srpnovém MS v Paříži (59,30 m) letošní sezona Jarmily Klimešové nekončí úspěchem na evropském šampionátu do 22 let. Následující měsíc stráví česká oštěpařka přípravou v Praze na Julisce, na jeden srpnový týden se možná přesune do sportovního střediska v Nymburce.

Český rekord seniorské kategorie v Bydhošti zaznamenala Michaela Mannová. Čas 9:42,01 v závodě na 3000 m překážek přinesl závodnici ze Dvora Králové stříbrnou medaili. „Stále to nebylo ideální. Ověřila jsem si, že můžu běžet ještě rychleji,“ sdělila Mannová své pocity z dosud nejúspěšnějšího závodu kariéry. „Netroufla jsem si riskovat ostřejší tempo, byl to po dlouhé době můj první steeple,“ uvedla čerstvá vicemistryně Evropy do 22 let. Michaela Mannová týden před svým vystoupením v Bydhošti startovala na mistrovství ČR v Olomouci, kde s výrazným zlepšením osobního rekordu získala titul na pětikilometrové trati.

Podrobnosti k ME do 22 let v Bydhošti v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout