přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2003, 17:34

Čeští atleti míří do Chemnitzu

Řada českých reprezentantů se představí na pátečním halovém mítinku v německém Chemnitzu.

Tyčkařka Pavla Hamáčková bude usilovat o překonání svého letošního maxima 425 cm, alepředevším o splnění limitu pro halové MS v Birminghamu 440 cm. Oddíloví kolegové Štěpán Janáček a Adam Ptáček budou mít z pohledu limitů v Chemnitzu různé role. Ptáček si účast v Birminghamu zajistil už při svém druhém letošním vystoupení v Erfurtu výkonem 571 cm. Janáčkovi erfurtský mítink nevyšel, zdolal pouze 531 cm, o devatenáct centimetrů méně než při svém úvodním startu sezony v Cottbusu. Limit tyčkařů pro halové MS má hodnotu 570 cm. Po závodech v Chemnitzu Janáček i Hamáčková pokračují v sérii mítinků na území Německa. Už v sobotu startují v Potsdamu.
Stejně jako trio českých tyčkařů nastoupí v Chemnitzu ke svému třetímu startu v letošní sezoně dálkař Petr Lampart (na snímku). Na Jablonecké hale se zaskvěl výkonem 774 cm, týden nato však v Erfurtu „spadl“ na 715 cm. Limit pro halový světový šampionát je 817 cm, tedy centimetr za Lampartovým osobním rekordem z loňského roku. Tohoto výkonu však devatenáctiletý atlet Dukly Praha dosáhl pod otevřeným nebem, halové maximum je právě 774 cm z Jablonce.

Karel Bláha se po měsíčním soustředění v Jihoafrické republice představí ve svém prvním závodě, a to již na trati 800 metrů. Finalista ME v Mnichově se na půlce také pokusí o splnění limitu pro halové mistrovství světa, ale v Chemnitzu s tím ještě nepočítá. Na konci soustředění totiž kvůli nachlazení musel vynechat část přípravy a zrušit jeden start v Jihoafrické republice a ještě není v optimální formě.

Mílař Michal Šneberger letos už absolvoval několik závodů, ale limit pro světový šampionát zatím nesplnil. Nejblíže byl na mítinku ve Stuttgartu, kde časem 3:42,16 zaostal za limitem na 1500 m o 46 setin.

O účast na HMS v Birminghamu usiluje také mílařka Renata Hoppová. Po několika neúspěšných pokusech se rozhodla původně plánovaný start v Chemnitzu zrušit a více se soustředit na trénink. „V Chemnitzu by stejně o limit nešlo, běžela bych tam závod na 1000 metrů,“ vysvětluje Hoppová a dodává: „Raději si teď odpočinu, při závodě bych jen zbytečně namáhala achilovku, která není úplně v pořádku.“ Renata Hoppová se objeví až 14. února na mítinku v Bratislavě, kde se zúčastní silně obsazeného závodu na 800 metrů a zřejmě i patnáctistovky. 21. února Hoppová poběží v Birminghamu.

Další čeští atleti, kteří se v Chemnitzu představí, budou: Benešová, Klapáčová, Komrsková, Sedláková a Pernica.

Tomáš Klement

Vytisknout