přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. dubna 2004, 13:50

Čeští atleti dnes houfně na Kanárské ostrovy

Po dvou týdnech zažijí Kanárské ostrovy opět početný přísun atletů z České republiky.Foto: Karolína Poláková
Na soustředění ve středisku La Santa na ostrově Lanzarotte se dnes vydá bezmála dvacet českých reprezentantů. Většina z nich strávila právě na Kanárských ostrovech soustředění už v průběhu letošního března. K přípravě odlétají i maminky Zuzana Hlavoňová a Šárka Kašpárková. „Ondra se mnou poletí i tentokrát,“ prohlásila výškařka Hlavoňová, která se svým dvou a půlletým synem na Lanzarotte letos strávila už tři týdny.Také trojskokanka Kašpárková prožije obě soustředění se svou dcerkou Terezkou.
Výškařský sektor v La Santě využijí Iva Straková a Tomáš Janků, kouč tyčkařů Boleslav Patera přicestuje s kompletní tréninkovou skupinou. Třítýdenní soustředění zde čeká Pavlu Hamáčkovou, Kateřinu Baďurovou, Štěpána Janáčka a úřadujícího halového vicemistra světa Adama Ptáčka.  

Vícebojař Tomáš Dvořák má letos za sebou vydařené soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu. „Všechno proběhlo rozhodně podle toho, co jsme si určili, spíš bych řekl, že jsem odtrénoval trochu nad plán. Zaměřil jsem se na kondici a jinak to byl klasický jarní trénink vrhů,“ radoval se po návratu minulý týden. Na Kanárských ostrovech stráví trojnásobný mistr světa tři týdny, které věnuje rychlostní a technické přípravě. „Tam už budu trénovat na dálku a běhy, kondici už honit nebudu. Troufám si říct, že jí mám teď na rozdávání,“ prohlásil.  

Běžecká skupina trenérky Jílkové cestuje na Lanzarotte v neúplné sestavě. Chybět bude
Hana Benešová, která stráví následující týdny ve Vysokých Tatrách, a účastnice letošního halového MS Lucie Martincová. Dvaadvacetiletá závodnice USK Praha doplní výpravu o několik dní později. Dnes odlétají překážkářka Zuzana Bergrová a sprinterky Lenka Ficková a Štěpánka Klapáčová. Sprintery Olympu Praha pak budou zastupovat Jiří Vojtík a Jitka Burianová.   

Na konci dubna přicestuje na Kanárské ostrovy Ludmila Formanová. Česká půlkařka však zvolila ostrov Gran Canaria a středisko Maspalomas. Je tam prý nová kilometrová trať, na které se nemusím bát o páteř,“ vysvětlila. 

Tomáš Klement

Vytisknout