přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. června 2003, 23:48

Českým atletům se o víkendu v Evropě dařilo

Česká tyčkařka Pavla Hamáčková prokázala dobrou formu na mítinku IAAF Grand Prix ve španělské Seville.

V kvalitně obsazeném závodě dosáhla výkonu 441 cm a podlehla pouze světové rekordmance Stacy Dragilové. Dvaatřicetiletá Američanka v Seville překonala laťku ve výšce 451 cm a popáté v této sezoně se dostala přes hranici 4,5 m. Třetí Islanďanka Eddaová i čtvrtá Bulharka Kolevová zdolaly jako česká závodnice 441 cm. Pavla Hamáčková v Seville zvolila základní laťku 411 cm, kterou překonala na první pokus. Svým výkonem - 441 cm - zaznamenala zlepšení osobního maxima v letní části sezony 2003 a v letošních světových tabulkách se posunula na sedmé místo.

Druhý muž loňského mistrovství Evropy Jiří Mužík v polské Bydhošti absolvoval svůj první závod na 400 m překážek v této letní sezoně a vynikajícím výkonem 49,12 nenašel přemožitele. Tento čas je navíc 8 setin pod hodnotou A-limitu pro mistrovství světa v Paříži. Čtvrté místo v tomtéž závodě obsadil Mužíkův oddílový kolega Štěpán Tesařík, který proběhl cílem za 50,26. 

Jan Janků se představil na mítinku ve švýcarském Herzogenbuchsee, kde v soutěži výškařů obsadil třetí příčku. Jablonecký závodník překonal 224 cm a poté útočil i na hodnotu A-limitu pro účast na MS v Paříži, tedy rovných 230 cm. Tuto laťku však, i přes jeden velmi nadějný pokus, třikrát shodil. V Herzogenbuchsee zvítězil Američan Tora Harris výkonem 227 cm, stejnou výšku překonal v pořadí druhý Švýcar Martin Staufer.

V pondělí večer budou na mítinku EAA v řeckém městě Chaniá startovat český rekordman ve skoku o tyči Adam Ptáček a dálkařka Lucie Komrsková.  

Tomáš Klement

Vytisknout