přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Českých atletů v Itálii se zemětřesení nedotklo

Početná výprava mladých atletů dorazila v pořádku do San Benedetta del Tronto. Oblast, kde setrvají dva týdny na soustředění, nedávné otřesy půdy nezasáhly.

Centrální výcvikový tábor atletů začal bez komplikací navzdory tomu, že střední Itálii zasáhlo v pondělí ničivé zemětřesení, které si  vyžádalo nejméně 287 obětí. „Oblast Benedetta zůstala nedotčena, zemětřesení nepocítili ani desítky kilometrů odsud,“ vzkázala z místa svazová trenérka mládeže Iveta Rudová. V přímořském letovisku se tak až do 18.dubna bude se svými trenéry připravovat přes 70 atletů, mezi nimiž dominují juniorští sprinteři, skokané a vícebojaři. 

Kde jsou další Češi?
Své soustředění v teple v současnosti absolvují také svěřenkyně Aleše Dudy Denisa Rosolová a Nikol Ogrodníková, kteří trénují na Kypru. Kam se uchýlí po návratu, závisí na počasí. Ve hře je i varianta přípravy doma.
Stejný ostrov si pro přípravu vybraly i svěřenkyně Martiny Blažkové, čtvrtkařky překážkářky Zuzany Hejnová a Bergrová.  

Skupina Jana Železného se vrátila minulý týden ze soustředění v Jihoafrické republice. Tréninky se údajně vydařily a tak olympijský finalista Vítězslav Veselý s Jarmilou Klimešovou myslí na MS v Berlíně a Petr Frydrych na ME do 22 let v Kaunasu. Další tréninkový pobyt čeká skupinu už od velikonoční neděle v Punta Umbria na hranicích Španělska a Portugalska na pobřeží Atlantického oceánu.

Bronzový medailista z Turína Petr Svoboda a jeho přítelkyně – tyčkařka Jiřina Ptáčníková se vrátili z třítýdenního soustředění na Kanárských ostrovech, kam se příští týden opět  vracejí spolu s velkou skupinou atletů, kterou organizuje trenér Michal Pogány. „Petr se cítí zdravotně výborně a dvojnásobně silnější než v zimní přípravě. Jak sám řekl, zlepšil si výkon  v přemístění činky o 15 kg, což je pro něj velmi pozitivní ukazatel. Jiřina se zlepšila v rychlostním tréninku a příští týden začíná skákat. Soutěžní premiéra v letní sezóně by ji měla čekat na prvním kole extraligy v Praze na Strahově 24.5.,“ informoval manažer obou závodníků Alfons Juck.


 

Adam Pražák

Vytisknout