přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. června 2011, 14:33

Český tým vstupuje do druhého dne ME družstev oslaben

Českou reprezentaci čeká druhá část boje o setrvání v nejvyšší skupině. Po zranění Holuši a Kárníkové to však bude mít velmi těžké.

Jako by to bylo jiné místo. Prosluněný Stockholm vystřídaly dnes provazce deště, které vytrvalé trápí atlety bojující o body do týmového konta. Česko do druhého dne vstupuje ze šesté pozice, vzhledem ke slabšímu druhému dnu však zdaleka ještě nemá záchranu, která začíná devátou příčku, zajištěnu. Ke všemu navíc nemůže počítat s některými oporami.

"Jakub Holuša má po včerejšku problémy, skoro nemůže chodit, sháníme pro něj berle. Doktoři vyslovili podezření na vážné pohmoždění nebo dokonce únavovou zlomeninu v oblasti nártu, kterou si mohl způsobit při pádu na mítinku v Oslo," popsal situaci vedoucí družstva Libor Varhaník s tím, že Holušu na osmistovce musí nahradit Milan Kocourek.

Také Jana Kárníková nemůže nastoupit, trápí ji zablokovaná záda. Bude mít věhlasnou náhradu, neboť se ji pokusí zastoupit Barbora Špotáková. "Byly jen dvě varianty, buď Jana formálně nastoupí a udělá jakýkoliv zdařený výkon pro bod, nebo to vezme na sebe Bára. Rozhodla se to kvůli týmu zkusit," popsal Varhaník, který v těchto souvislostech českou cestu za záchranou  nazval "mission impossible., o níž se ale všichni chtějí pokusit. 


    

Adam Pražák

Vytisknout