přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Český běžecký pohár žije

Letošní ročník ČBP má za sebou dva první závody. Stále bez generálního partnera, ale s velkým elánem se organizátoři pustili do dvanáctého ročníku.

Před loňským ročníkem mluvil za organizátory Jan Rýdlo o možném posledním roce konání tradičního běžeckého poháru. Letos sice nemůže mít důvod k radosti, ale blýská se na lepší časy. "Nucená správa ve VZP již skončila a jejich marketingové oddělení se chtělo vrátit ke sponzoringu, ale zatím zkrátka nemohou," vysvětluje Rýdlo absenci kdysi generálního partnera závodů. Stejně jako loni se tak budou běžci pouze bodovat, obdrží pouze dílčí finanční prémie za vítězství v některých závodech.

12. ročník ČBP má za sebou již dva závody. První bylo mistrovství ČR v krosu ve Frýdku-Místku, druhým podnikem byl tradiční Běh městem Jarmily Kratochvílové, kterého se zúčastnilo na 600 běžců. "V každém z měst, kde se nějaký závod koná, se pořadatelé snaží," řekla k tomu Jarmila Kratochvílová. "Díky nim se daří vybírat od místních sponzorů alespoň malé částky. Přeji běžeckému poháru, aby přežil i druhý hubený rok."

Přesné složení závodů v letošním ročníku Českého běžeckého poháru zatím není k dispozici, ale na programu jsou v nejbližší době 2 významné běhy - 33. CKP Cena Nasavrk dne 15. dubna a 21. dubna Pardubický vinařský půlmaraton. Právě v Pardubicích očekávají organizátoři výborné závody. "Již nyní máme přihlášeno přes 410 běžců z 8 zemí," řekl Rýdlo. "Chceme být druhým nejlepším půlmaratonem v zemi, vypsali jsme bonus za čas pod 1:03 hodin. Letos také poprvé organizujeme půlmaraton centrem města."

Český běžecký pohár letos ukončí 21. října klasická Velká Pardubická cross country a organizátoři začnou připravovat další ročník, snad již s finančně silným partnerem. Jarmila Kratochvílová jim k tomu popřála hodně zdaru: "Co je krásnějšího, než když člověk běží? A co by za to někteří, kteří nemohou, dali?"

David Klempíř

Vytisknout