přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Český běžecký pohár letos již pojedenácté

Kvůli vážným finančním problémům však na vítěze možná nebude čekat slavnostní vyhlášení, ani žádná cena.

Ukázalo se, jak velkou roli hrají ve sportu partneři. Problémy okolo Všeobecné zdravotní pojišťovny dopadly také na Český běžecký pohár. Nucená správa ve VZP neumožňuje generálnímu partnerovi financovat letošní ročník Českého běžeckého poháru. "Obvolal jsem proto 110 firem, ale ani u jedné jsem nebyl úspěšný," popisuje svou snahu zajistit finance organizátor Jan Rýdlo. "Budeme běžecký pohár pouze bodovat a doufat, že se situace změní. Pak by byly samozřejmě i nějaké finanční odměny za celková vítězství."

Program celého seriálu závodů pro rok 2006 ještě nemá definitivní podobu. Známy jsou však termíny tří závodů. Český běžecký pohár začíná 9. dubna v Nasavrkách, v Golčově Jeníkově se poběží o týden později a Vinařský půlmaraton se letos v Pardubicích uskuteční 8. května. Součástí závodních dnů budou lidové běhy pro širokou veřejnost.

Loňskými vítězi Českého běžeckého poháru se stali Jan Bláha (AK Kroměříž) a Petra Kamínková (AK Olomouc). V juniorských ktegoriích zvítězili Martin Frei (AC Domažlice) a Lucie Křížová (Olympia Bruntál).

David Klempíř

Vytisknout