přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Českou reprezentaci čeká i v roce 2005 bohatý program

Reprezentační celky České republiky od seniorských až po žákovské kategorie se také v příští sezoně zúčastní řady kvalitních mezinárodních mítinků a mezistátních utkání.

Zástupci Českého atletického svazu učinili rozhodující kroky k účasti reprezentace v těchto soutěžích na víkendové Kalendářní konference Evropské atletické asociace v estonském Tallinu.

V zimním období, konkrétně ve dnech 29.–30. ledna, se uskuteční pětiutkání ČR–Francie–Španělsko–Velká Británie–Nizozemsko v halových vícebojích. Hostitelskou zemí bude Francie.

Na domácí půdě pořádá Česká republika tradiční mezistátní utkání v chůzi. V sobotu 9. dubna v Poděbradech se střetnou čeští chodci s Běloruskem, Litvou, Francií, Švédskem a Švýcarskem. V kategorii juniorů a juniorek budou našimi soupeři Litva a Francie.

Pořadatelství mezistátního utkání výběrů do 17 let přebírá po Litomyšli na rok 2005 maďarská strana. Střetnutí Česká republika–Maďarsko–Slovensko se bude konat 11. června. Nový čtyřletý kontrakt byl uzavřen na utkání juniorů a juniorek mezi Českou republikou, Chorvatskem, Maďarskem a Slovinskem. Ve středu 29. června závody přivítá Uherské Hradiště, dějiště letošního utkání žákovských družstev ČR–Slovensko. Starší žáci a starší žákyně se proti svým východním soupeřům tentokrát utkají v Hodoníně dne 18. září. Česká atletika má zájem na rozšíření dosavadního dvojutkání žactva o další reprezentační výběr, na konferenci EAA se už rozběhla jednání s Rakouskem o případném doplnění tohoto utkání pro následující období.

S atraktivními soupeři absolutní evropské špičky změří síly česká družstva mužů a žen do 22 let. V příštích čtyřech letech je čekají čtyřutkání se stejně starými výběry Španělska, Francie a Velké Británie. 6. srpna 2005 se utkání uskuteční pravděpodobně v britském Manchesteru.

„Pro rok 2005 počítáme také s účastí českých atletů na velkých juniorských mítincích v Mannheimu a Schwechatu,“ připomněl předseda mezinárodní komise ČAS Libor Varhaník mítinky, na nichž čeští junioři startovali už v této sezoně. Mítink v rakouském Schwechatu je na pořadu 15. května, závody v Mannheimu pak 18. až 19. června.

Tomáš Klement

Vytisknout