přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Česko pojede na ME družstev do Budapešti

Maďarská metropole byla pro příští rok vybrána jako hostitel první ligy ME družstev, kam po červnovém sestoupení ze Superligy náleží i Česká republika. Elitu vícebojařů přivítá Tallinn.

Pro historicky druhý ročník evropského šampionátu družstev byl určen víkendový termín 19. a 20. června 2010, kdy se bude paralelně závodit ve všech čtyřech patrech nového soutěžního formátu. Prvoligová družstva se utkají v Budapešti, Česko zde budou čekat konkurenti z Portugalska, Švédska, Nizozemí, Belgie, Turecka, Rumunska, Slovinska, Estonska, Litvy a hostitelského Maďarska. Ve hře jsou tři postupová místa do Superligy, nejslabší týmy čeká pád do nižšího patra.  O tituly se bude soutěžit v norském Bergenu, druhá liga se uskuteční v srbském Bělehradě a třetí na Maltě v městě Marsa. 

Výkonný výbor EAA též přidělil hostitelská práva uchazečům o Evropský pohár ve vícebojích. Nejvyšší Superligu, kam se letos probojovaly také české vícebojařky, tak uvítá estonský Tallinn. Druholigoví vícebojaři se sjedou do portugalského Ribeira Brava, hostitel první ligy, kde budou závodit čeští muži, bude teprve určen. Termín pro víceboje je stanoven na 26.- 27. června 2010.

Kdo kde v ME družstev:
Superliga: Bergen (Norsko)
Německo, Rusko, Velká Británie, Polsko, Itálie, Španělsko, Francie, Ukrajina, Řecko, Bělorusko, Finsko a Norsko
 
1. liga: Budapešť (Maďarsko)
Česko, Portugalsko, Švédsko, Nizozemí, Belgie, Turecko, Rumunsko, Maďarsko, Slovinsko, Estonsko, Litva a Irsko

2. liga: Bělehrad (Srbsko)
Srbsko, Švýcarsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Slovensko, Rakousko, Izrael a Moldávie

3. liga: Marsa (Malta)
Kypr, Bulharsko, Dánsko, Bosna & Hercegovina, Island, Lucembursko, Gruzie, Ázerbajdžán, Černá Hora Albánie, Arménie, Andorra, Makedonie a Atletická asociace malých států Evropy (AASSE)

Adam Pražák

Vytisknout