přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česko má šestý světový rekord. Oficiálně potvrzený

Na Český atletický svaz dorazilo od světové asociace formální uznání světového rekordu Barbory Špotákové. Můžete si jej prohlédnout v článku.

Stuttgartský hod české oštěpařky z poloviny září dlouhý 72.28 metru potvrdil nadvládu Čechů v této disciplíně posledních dvou dekád. Špotáková doplnila v čele světových tabulek Jana Železného, který se na jejich vrcholu drží více jak 15 let (od dubna 1993).

Olympijská vítězka z Pekingu se stala čtvrtým českým držitelem historického maxima pod otevřeným nebem – kromě oštěpařského dua ještě světu vládne desetibojař Roman Šebrle a půlkařka Jarmila Kratochvílová. Kratochvílová je dokonce držitelkou nejdéle platného venkovního rekordu vůbec (jak jsme psali nedávno). A ještě jeden primát patří slavné běžkyni, patří ji totiž nejlepší čas na 400 m v hale. Když k tomu připočteme koulařku Helenu Fibingerovou, patří českým atletům celkem šest světových rekordů.

Před dvěma dni přišel na svaz potvrzující dopis o rekordu Špotákové, dnes IAAF zveřejnila i další, které byly uznány, včetně famózního Haileho maratonu (kompletní výčet najdete zde).

WR-CZE-Spotakova.jpg
Potvrzující a blahopřejný dopis od IAAF (lze kliknutím zvětšit)

Michal Procházka

Vytisknout