přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. října 2011, 08:34

České žáky předčili na mezistátním pětiutkání pouze Maďaři

Žákovská reprezentace obsadila v sobotu v Nitře v konkurenci Maďarska, Chorvatska, Slovinska a domácího Slovenska druhou příčku. DOPLNĚNO FOTO.

Češi skončili v obou kategoriích hned za vítězným Maďarskem, stejné pořadí se tedy propsalo do celkového hodnocení, v němž ztratili na své soky 46 bodů. Více se na tom podíleli chlapci, kteří zaostali o 38 bodů, dívky měly na své maďarské protivnice jen šestibodovou ztrátu. Zbylé dva body rozdílu přinesla smíšená štafeta chlapců a dívek na 4x300 m. 

Mezi chlapci nejvíce bodoval Jan Doležal, jenž obsadil druhá místa ve výšce (1.84) a disku (57.63), třetí příčku přidal v oštěpu (59.69). Činil se i Lukáš Hodboď, který vyhrál stovku (11.27/-0.6) i třístovku (35.35), navíc byl členem vítězné štafety na 4x100 m. Bodovou rekordmankou a také nejvytíženější atletkou byla Kateřina Jelínková, která nastoupila hned do tří vrhačských disciplín. Vyhrála kouli za 13.25, v disku byla čtvrtá (36.40) a v oštěpu druhá (40.30).

"Líbilo se mi vystoupení celého týmu. Všichni bojovali i proti papírově silnějším soupeřům, celá parta spolupracovala. Závodníci si odvážejí 32 osobních rekordů," chválil vedoucí družstva Tomáš Purman

Třetí příčku s téměř 60bodovou ztrátou na českým tým obsadili Chorvaté, za nimi se seřadili Slovinci, pole uzavřelo hostitelské Slovensko.

Na závěr se sluší omluva organizátorům za to, že jsme jejich výsledky v dřívější verzi článku neoprávněně označili za chybné. Šlo však o omyl na naší straně.

Výsledky

Fotogalerie:

 

Adam Pražák

Vytisknout