přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. března 2006, 13:30

České výškařky na finále nedosáhly, Sajdok je v semifinále

Barbora Laláková ani Iva Straková se do finále výškařek nepodívají. Straková skončila desátá, její kolegyně byla o příčku horší. V rozbězích naopak uspěl překážkář Stanislav Sajdok.

V posledním rozběhu překážkářů se dopoledne představil český reprezentant Stanislav Sajdok. Skončil třetí časem 7.81 sekundy a postoupil tak do odpoledního semifinále. "Jsem spokojený, periferně jsem viděl, kdo běží vedle mě, říkal jsem si, bude to třetí, čtvrté místo, to je paráda," liboval si Sajdok. "Nepustil jsem to, makal jsem až do konce, v podvědomí jsem tomu dal svých sto procent. Rozběh jsem bral v podstatě jako "vlastní" finále, chtěl jsem podat maximální výkon." Hodinu před startem si zkusil čtyři pět překážek naplno, aby jakoby prošel rozběhem a koncentroval se na svůj velký závod. Nespokojen byl naopak se časem. "Ale na to teď nebudu myslet, chci vypálit co nejlepší čas v semifinále a pak děj se vůle boží," vykládal rozradostněně svěřenec trenéra Svobody.

Poslední dvě závodnice české výpravy nastoupily do soutěže dnes v poledne. Výškařky Barbora Laláková a Iva Straková se pokoušely o postup z kvalifikace. Ani jedné se to však nepodařilo. Na postup bylo nutné skočit 1.93 metru na první pokus. Laláková skončila na výšce 1.90 metru jedenáctá, Straková sice 1.93 na třetí pokus překonala, ale na finále to nestačilo.. "Skoro no," smutnila po závodě Straková. "Desátý místo na světě je celkem dobrý, ale chtěla jsem do finále. Těch 196 jsem mohla dát,druhej pokus byl hodně nadějnej."

Při třetím pokusu na 1.93 metrech se Strakové do cesty při rozběhu připletl jeden z trojskokanů. "Zapůsobilo to tak, že jsem se spíš vyhecovala, a nakonec úspěšně," komentovala následné zdolání laťky. "Ale stalo se mi to i na 196 centimetrech, a to už jsem se fakt naštvala, protože jsem se přestala koncentrovat, hodně mě to vyrušilo," komentovala organizační problémy. "A ani mi nedali novej čas, měla jsem pak jenom asi 20 sekund, snažila jsem se soustředit, ale už to moc nešlo." Povrch Strakové celkem seděl. Zkušenosti jí včera předával i Sváťa Ton, který už měl svou soutěž za sebou. "Říkal mi,ať konec rozběhu běžím rychleji než normálně,ale nepřipadal mi ten povrch tak špatnej."

Laláková se na velké atletické akci představila opět po čtyřech letech. "Nervózní jsem trošku byla, na 190 to šlo velice dobře, ale o tři centimetry výš už ne. Jsem na sebe naštvaná, protože jsem měla na to, abych 193 skočila," zhodnotila své vystoupení svěřenkyně Michala Pogányho.

Straková s Lalákovou si pochvalovaly povzbuzování českých fanoušků, kteří přijeli jako skupina do Moskvy. Jinak ovšem prozatím hala zeje téměř prázdnotou. Z ochozů se ozývá pouze reprodukovaný potlesk, popřípadě organizované skandování "Rasija, rasija" dětí, které sedí na horních tribunách haly. 

                                                                                          Karolína Farská