přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. ledna 2003, 13:23

České atletky v mezistátním pětiutkání

České reprezentantky Šárka Kašpárková a Pavla Hamáčková se představí v mezistátním pětiutkání ve skotském Glasgow.

V neděli 2. února se střetnou přední evropské celky Velká Británie, Itálie, Rusko a Švédsko a v rámci tohoto utkání byly přizváni další kvalitní evropští atleti. Hamáčková hned při svém prvním startu v letošní sezoně změří síly s halovou světovou rekordmankou Světlanou Feofanovou reprezentující Rusko a se Švédkou Kirsten Balinovou, jejíž maximum v sezoně 2002 bylo 451 cm. Ačkoli jde o úvodní závod roku, vzhledem k silné konkurenci bude mít čtyřiadvacetiletá atletka Dukly Praha už v Glasgow ideální možnost ke splnění limitu pro halové MS v Birminghamu 440 cm. Pavla Hamáčková umí i o šestnáct centimetrů výš.

Šárka Kašpárková kvůli startu v Glasgow odřekla původně plánovaný mítink v Budapešti. V sobotu 25. ledna zahájila Kašpárková sezonu na mítinku v Bratislavě, kde výkonem 13,80 m do puntíku splnila svůj cíl. V dalších závodech už hodlá mistryně světa z roku 1997 útočit na limit pro HMS v Birminghamu, který má hodnotu 14,22 m. Spolufavoritkami ženského trojskoku v Glasgow budou Ruska Jelena Olejnikovová (loni 14,83 m) a původem Kubánka startující v dresu Itálie Magdelin Martinezová s loňským maximem 14,73 m. Úřadující mistryně Evropy Ashia Hansenová se kvůli zranění před domácím publikem nepředstaví.

České reprezentantky v Glasgow budou v akci v neděli odpoledne. Skok o tyči začíná ve 14:30 hodin SEČ, o patnáct minut později startuje trojskok.

Tomáš Klement

Vytisknout