přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. ledna 2004, 17:21

Česká výškařka výrazně vylepšila osobní rekord

Ve vynikající formě se hned v úvodním závodě sezony představila jedna z nejtalentovanějších českých atletek současnosti.

Sedmnáctiletá Oldřiška Marešová obsadila na mezinárodním výškařském mítinku v německém Essingu druhou příčku v osobním rekordu 1.86 m. Tímto výkonem své dosavadní maximum překonala o plné 4 centimetry, její halový osobní rekord měl hodnotu 1.81 m. 

Národní halový rekord v kategorii juniorek má již 15 let v držení Šárka Kašpárková, která jako osmnáctiletá překonala rovných 1.90 m. Limit na letošní vrcholnou juniorskou akci, kterou bude červencové mistrovství světa v italském Grossetu, má hodnotu 1.84 m. Výkon z Essingu však Oldřišce Marešové uznán být nemůže, protože období na plnění limitů na šampionát začíná až 1. května, a výkon beztak musí být dosažen na dráze. 

V loňském roce už Marešová sbírala úspěchy na mezinárodní scéně. Nejprve skončila čtvrtá na světovém šampionátu do 17 let v kanadském Sherbrooku a o tři týdny později se radovala z bronzové medaile na Evropském festivalu olympijských nadějí v Paříži. Právě tam dosáhla dosud životního výkonu 1.82 m. 

Z výsledků mezinárodního výškařského mítinku - Essing (Něm), 4. 1. 2004:
MUŽI
1. Niklas (Něm.) 2.10
...
3. Balcar (ČR) 2.08

ŽENY
1. Skotniková (Něm.) 1.89
2. Marešová (ČR) 1.86 - OR
3. Šindelářová (ČR) 1.71
 

Tomáš Klement

Vytisknout