přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká výprava odcestovala do dějiště světového šampionátu

V deset hodin se reprezentanti sešli na pražské Ruzyni. Roman Šebrle s trenérem Daliborem Kupkou odlétají do Moskvy ve čtvrtek.

Na atlety čekali v letištní hale televizní štáby, novináři a fotografové. Po rozloučení s příbuznými následovalo odbavení a nástup do letadla směr Moskva. Pocity všech reprezentantů krásně vystihla Pavla Hamáčková, když řekla, že na halovém mistrovství světa budou jistě nějaká zklamání, ale že věří i v pěkné výkony a dobré pocity. "Jedu tam předvést svou nejlepší aktuální formu," prohlásila. "Osobně bych byla zklamaná, kdybych nepostoupila do finále. Takže doufám, že v pátek trefím odraz a dostanu se tam."

Výškařky Barbora Laláková s Ivou Strakovou mají prý pro jistotu přibalené plyšáky. "A to mám jenom tři," lamentovala Barbora s úsměvem, když se jí asi půlmetrová plyšová žába nemohla vejít do tašky. Ivě Strakové snad talismany pomohou překonat doznívající bolest zad. "Chytlo mě to, když jsem pilovala techniku," postěžovala si Iva. "Teď už je to mnohem lepší, ačkoliv stále ne stoprocentní. Ale do soboty je na doléčení dost času."

Za Stanislavem Sajdokem přiletí zítra do Moskvy otec. "To je takový můj talisman," usmívá se překážkář. "Nervózní ale zatím nejsem. To budu možná v pátek večer, v sobotu pak už zcela určitě. Ale cítím se připraven. V pondělí jsem makal v posilovně a včera absolvoval rychlostní trénink."

Dnešní část výpravy uzavírají zkušení výškaři Tomáš Janků a Svatoslav Ton. Tomáš Janků nervozitu pociťuje jen málokdy a i před odletem působil velice klidným dojmem. "Vyhecování na mě působí až v průběhu té které soutěže. A tohle bude VELIKÁ soutěž, tak uvidíme, jaký to přinese výsledek." S osobním halovým rekordem 2.33 metru počítá do Moskvy Svatoslav Ton. "Hodlám tam svůj osobák zopakovat. Když se to povede, nebo když přidám centimetřík navíc, měl bych skončit na solidním místě."

Výpravu čeká během středy ubytování v hotelu Cosmos, ležícím asi pět kilometrů od Olympijského sportovního paláce. Tam začne v pátek 11. halové mistrovství světa v 8 hodin ráno našeho času kvalifikací v mužské výšce, což je jedna z disciplín, která nás bude velmi zajímat.

David Klempíř

Vytisknout