přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká výprava obsadila na HME jedenácté místo

Česká výprava na halovém atletickém mistrovství Evropy v Birminghamu obsadila jedenácté místo v hodnocení zemí.

Zasloužili se o to ziskem zlaté medaile vícebojař Roman Šebrle a bronzová dálkařka Denisa Ščerbová

Nejúspěšnější zemí se stali domácí Britové, kteří nasbírali čtyři zlaté medaile. Celkově získali deset cenných kovů, tedy o pět méně než Rusové, ty však odsunuly na čtvrté místo jen dvě zlata. Na stupně vítězů vystoupili v Birminghamu zástupci rovných dvaceti zemí.

V nespokojenosti je prý pokrok lidstva, proto šéftrenér reprezentace Václav Fišer české vystoupení na halovém mistrovství Evropy v Birminghamu neopěvoval. Ale ani nekritizoval, naplnila se prý jeho prognóza o dvou medailích a dalších dobrých umístěních nepočetné, ale kvalitní výpravy českých atletů. 

"Úplně spokojen bych byl, kdyby byli všichni ve finále, také medailí mohlo být víc," prohlásil v rozhovoru s ČTK Fišer. "Ale jsem rád, že se prognóza naplnila, i když ne všem se to podařilo," řekl. 

Na další cenné kovy česká výprava měla podle jeho slov zaděláno, Fišer měl zejména na mysli čtvrtá místa zraněného výškaře Tomáš Janků a tyčkařky Pavly Rybové. Vyzdvihl stálici Romana Šebrleho, staronového šampiona v sedmiboji, a talentovanou bronzovou dálkařku Denisu Ščerbovou. 

"Roman v těžkém závodu uhájil pověst jedničky, ale neměl to jednoduché. Nejúžasnější je Denisa, je to její první velká medaile. A ta vždycky má zvláštní vůni. To je naprosto skvělé," uvedl Fišer. 

"Jsem přesvědčen, že kdyby se Tomáš nezranil, měl medaili," jmenoval výškaře, který si natrhl stehenní sval. "Kdyby nebyla kvalifikace, tak byl určitě na bedně," pravil. Potěšila ho čtvrtým místem zkušená Rybová. 

Fišer litoval výkonů výškaře Svatoslava Tona a další tyčkařky Kateřiny Baďurové, čerstvé české rekordmanky. Ti spolu s výškařkou Romanou Dubnovou nepostoupili do finále. "Bohužel. Přitom to byly dva velký kalibry, hodně jsem jim věřil. Ale takový je život," řekl trenér.

                                                                                                   ČTK