přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká televize rozjíždí specializovaný atletický magazín

Dnes v 17:20 budou moci diváci na ČT4 Sport poprvé sledovat týdeník věnovaný výhradně královně sportu. Rubriku "Calling Colin" v něm má bývalý světový rekordman.

Své pravidelné pořady má již řada sportů. Ode dneška si přijdou jednou týdně na své také fandové královny sportu. "Magazín IAAF 2008" startuje dnes poprvé od 17:20. Na co se můžete těšit dnes a v dalších vydáních?

Odpolední pořad zahajuje reportáž z mítinku Světové atletické tour v Austrálii. Melbourne přivítalo taková esa jako světového rekordmana na 100 m Asafu Powella, současnou čtvrtkařskou jedničku Jeremyho Warinera nebo úřadující halovou mistryni světa Tamsyn Lewisovou. Ta Austrálii zvolila místo osmistovky poloviční třať.
Následuje kratičký návrat k loňskému světovému atletovi roku - Tysonu Gayovi, dvojnásobnému světovému šampionovi. Hned po něm přichází pětiminutový profil Carla Lewise, muže, který v dálce 32x(!) zdolal hranici osmi a půl metru. Poté se kamera znovu "vrátí" do země protinožců a zpoví místní hvězdy - vytrvalce Craiga Mottrama nebo tyčkaře Stevena Hookera.
Po reportáži z chodeckého závodu v severomexickém městě Chihuahua, pokračuje pořad již zmiňovanou rubrikou Colina Jacksona - Calling Colin (Colin volá). Dnes si povídá s Catherine Daviesovou o józe. Pořad uzavírá reportáž ze ženského závodu na MS v krosu ve skotském Edinburghu a dvouminutovka s Meseret Defarovou, Atletkou světa 2008.

Příští týden se diváci mohou těšit na reportáž z MS v krosu mužů nebo na úvod k blížící se Zlaté lize. Podobně by měl být pořad koncipován v budoucnu. Prostor by ale měla časem dostat i česká atletika. "Třeba podobné profily mohou být i s českými atlety," říká redaktor ČT David Lukšů.

Michal Procházka

Vytisknout