přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. října 2003, 08:02

Česká strana na konferenci EAA projednala řadu soutěží

Ve čtvrtek byla zahájena 58. kalendářní konference Evropské atletické asociace, která se koná v řeckém Rethymnu.

Českou atletiku na konferenci EAA zastupuje ředitel ČAS František Fojt, předseda mezinárodní komise ČAS a člen soutěžní komise EAA Libor Varhaník a předseda soutěžní komise ČAS Ladislav Kňákal. Delegace ČAS významně postoupila v jednání o mezistátních soutěžích s účastí českých reprezentačních výběrů v sezoně 2004.

Národní týmy mužů a žen by se měly střetnout 31. ledna–1. února s Francouzi, Nizozemci, Španěly a Brity v mezistátním utkání v halových vícebojích v nizozemském Zuidbroeku. Chodecké MU je tradičně plánováno v rámci závodu v Poděbradech (27. 3.), jednání proběhla se zástupci Běloruska, Ukrajiny, Litvy, Švýcarska a Švédska. Juniorské výběry České republiky změří síly se stejně starými Slovinci, Chorvaty a domácími Maďary 12. června v Györu. Reprezentace do 17 let se 3. července v dějišti letošního mistrovství ČR do 22 let v Litomyšli utká se Slovenskem a snad i Maďarskem. Polské město Bielsko-Biala se 18. září stane hostitelem dvojutkání Česká republika – Polsko mužů a žen do 22 let. Ve stejný den se uskuteční tradiční střetnutí družstev žáků a žákyň se Slovenskem. Místo konání bude teprve upřesněno.

Nadále se diskutuje o účasti České republiky na MU ČR–Francie–Německo juniorů a juniorek, které se koná 29. února ve Francii. V roce 2004 se v ČR uskuteční soutěže evropských pohárů juniorských i seniorských družstev. Junioři SSK Vítkovice budou o klubový primát starého kontinentu bojovat na domácí půdě 18. září, velký atletický svátek v podobě konání PMEZ mužů a žen zažije stadion v Praze na Julisce. Muži pražské Dukly a ženský celek Olympu Praha se s nejlepšími evropskými družstvy střetnou 29.–30. května.

58. kalendářní konference Evropské atletické asociace v Rethymnu na Krétě probíhá ve dnech 23.–26. října 2003.

Tomáš Klement

Vytisknout