Česká spořitelna extraliga uzavřela svou základní část

Všechna tři kola nejvyšší soutěže družstev jsou již minulostí, dnes v Praze na Julisce se rozhodlo o postupujících na mistrovství ČR družstev a těch, které budou v baráži bojovat o udržení.

Stoprocentní úspěšnost neudržely ženy USK Praha, na Julisce klopýtly a musely se spokojit s druhou pozicí. Obhájkyně titulu podlehly v sobotním parném odpoledni ambicióznímu Junioru Brno, který nasbíral 218 bodů, o 169 více než univerzitní celek. Vítězství v základní části extraligy však atletkám USK neuniklo, ziskem 23 hlavních bodů pokořily Brňanky o 2 body. S devatenácti body pak bronzovou pozici zaujal pražský Olymp. O finálové šestce v ženské části soutěže bylo prakticky rozhodnuto už před kláním na Julisce. První zářijovou neděli v Pardubicích se s USK, Juniorem a Olympem střetnou SSK Vítkovice, Sparta Praha a Sokol Kolín. S výrazným odstupem se naopak na „barážových“ příčkách umístily LIAZ Jablonec a Slavia Praha.

Mezi muži se do čela posunuli obhájci titulu z pražské Dukly, po druhém kole až třetí. Domácí tým dnes deklasoval všechny soupeře, vždyť jen od druhého SSK Vítkovice ho dělilo bezmála 100 bodů. Pražané v průběžném pořadí bodově vyrovnali právě ostravský celek, ale vítězství v základní části jim patří zásluhou vyššího počtu pomocných bodů. Třetí pozici obsadilo Tepo Kladno se 17 body, do finále v Pardubicích se dále podívají atleti pražské Slavie, USK Praha a Univerzity Brno. Nejvyšší soutěž budou zachraňovat AC Turnov a Olymp Praha.