přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká sestava pro EP se začíná pomalu rýsovat!

První liga Evropského poháru se letos uskuteční v Praze na stadionu Evžena Rošického ve dnech 17.–18. června.

Šéftrenér reprezentace Václav Fišer pozorně sledoval 1. kolo Česká spořitelna extraligy. Právě on bude 11. června předkládat výboru ČAS ke schválení nominaci na Evropský pohár. Do každé disciplíny přitom může napsat jen jedno jméno...

„Z dosavadních výsledků se zatím nedá příliš vyvozovat, ale někteří z atletů příjemně překvapili,“ říká Václav Fišer. Podle jeho vyjádření bude mít Česká republika na Evropském poháru například kvalitní štafetu mužů na 400 metrů. Karel Bláha zaběhl po delší době kvalitní čtvrtku,“ dodává k tomu. Na krátkých překážkách si dokáže představit Petra Svobodu i Stanislava Sajdoka. Na 400 metrů překážek čeká na první letošní start Jiřího Mužíka, na dlouhých tratích zatím není příliš jasno. Co se technických disciplín týká, ve výšce se bude pravděpodobně rozhodovat mezi dvojicí Svatoslav Ton, Tomáš Janků, v tyčce mezi Adamem Ptáčkem a Štěpánem Janáčkem. Relativně jisté místo v sestavě má kladivář Lukáš Melich, velký otazník naopak zůstává mezi oštěpaři. „Při neúčasti Jana Železného vidím relativně velkou skupinu oštěpařů, ze které se dá vybírat,“ říká Fišer. Do koulařského kruhu se postaví nejspíše Antonín Žalský. „Petr Stehlík to kvůli zdravotním komplikacím téměř jistě nebude.“ V trojskoku byl Fišer velmi potěšen výkonem Petra Hnízdila. „Rád jsem po delší době viděl šestnáctimetrový skok,“ řekl k tomu.

V kategorii žen se v krátkém sprintu dobře prezentovala Štěpánka Klapáčová. „Na čtvrtce asi nenajde konkurenci Jitka Bartoničková z pražské Slavie a na půlce Petra Lochmanová z USK.“ Jména pro delší tratě jsou zatím nejasná. Na krátkých překážkách se bude šéftrenér rozhodovat mezi dvojicí Lucie Martincová, Petra Seidlová, rozhodnut zdaleka není na 400 m překážek. „Tam to bude asi veliký souboj. Ještě nestartovala Zuzana Hejnová, přitom Alena Rücklová a Zuzana Bergrová už zaběhly pod 58 vteřin.“ Z elitního tria českých výškařek nastoupí ta, která bude v nejlepší formě. V tyči vypadá situace téměř jistě pro Pavlu Hamáčkovou, v kouli pro Janu Kárníkovou a v disku pro Věru Pospíšilovou Cechlovou. „V dálce bych se zatím přikláněl k Martině Darmovzalové, v trojskoku bych váhal mezi ní a Šárkou Kašpárkovou.“ V oštěpu se čeká na první start Nikoly Brejchové, přičemž ve hře jsou Barbora Špotáková i Jarmila Klimešová. „Zajímavé to bude s kladivem. Kateřina Šafránková vytvořila juniorský rekord výkonem 61.14 metrů,“ připomíná šéftrenér.

Jasnější představu bude mít Václav Fišer během čtrnácti dní. Na české atlety čeká do té doby Memoriál Ludvíka Daňka, Pohár mistrů evropských zemí družstev (USK Praha, Dukla Praha), Zlatá Tretra a Memoriál Josefa Odložila.

Více informací naleznete v sekci Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout