přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká reprezentace dorazila do Debrecenu

Výprava 27 atletů do 22 let v pořádku doletěla na místo konání evropského šampionátu.

Dva vojenské speciály An-26 přepravily naši reprezentaci z vojenského letiště v Kbelích přímo do Debrecenu, kde ve čtvrtek začne mistrovství Evropy atletů do 22 let. Jedinou členkou výpravy, která necestovala s ostatními, byla dálkařka Denisa Ščerbová, která se v Maďarsku již několik dní připravuje. Ostatní byli rozděleni před jedenáctou hodinou dopoledne do dvou vojenských „Andul“.

Atleti s minimem zavazadel cestovali letounem v národních barvách, již patnáct minut před nimi opustil Prahu doprovod výpravy a většina zavazadel ve spartánsky zařízeném letounu v maskovacích barvách. Na malém letišti v Debrecenu se výprava po necelých dvou hodinách řevu a nepohodlí opět zkompletovala.

Ihned po výstupu z bezcelní zóny se naši reprezentanti ocitli v záběrech kamery místní televize. Ta však hledala jiný cíl – Jana Železného. Světový rekordman je na místě v roli trenéra oštěpaře Jana Syrovátka. Po krátkém interview se reprezentace naskládala do připraveného autobusu a zamířila rovnou na pozdní oběd.

Po následné nezbytné akreditaci, která se protáhla vinou fronty početné ruské výpravy, se již naši atleti těšili na ubytování v Campus hotelu. Pro čtyři vytipované ale ještě následovalo překvapení v podobě dopingové kontroly. Mezi „vyvolenými“ byla také Zuzana Hejnová. Ta to však komentovala s úsměvem na rtech: „Stejně už jsem na záchod potřebovala jako sůl.“ Diskař Jan Marcell se na antidopingového komisaře mračil a česky se dožadoval, aby byl taky vybrán, protože už to prý „taky moc dlouho nevydrží“.

Jelikož se „Stadion  Istvána Gyulaie“ nachází slabých deset minut chůze z hotelu Campus, strávila většina atletů čas před večeří obhlídkou plochy a lehčím tréninkem. Jedněmi z prvních nedočkavců byli sprinter Vojtěch Šulc a jeho trenér Jaroslav Kubica. Postupně se však hotel vylidnil a na rozcvičovacím stadionu se to k večeru hemžilo národními dresy všech možných barev.

Více informací sledujte v Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout