přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká reprezentace dnes přiletěla do Prahy

Pouze krátkou pauzu na oddech si vybere v nejbližších několika dnech stříbrná oštěpařka z mistrovství Evropy Barbora Špotáková.

Na starém ruzyňském letišti v Praze dnes medailisté z mistrovství Evropy odpovídali na dotazy novinářů. Jako vůbec první vystoupil z vojenského speciálu papírový maskot šampionátu pták ALLWIN, kterého přivezl stříbrný medailista Tomáš Janků. Ten jej získal na letišti v Göteborgu a jak říká, bude střežit dobrou atmosféru na Dukle. Hned poté vystoupil zlatý medailista Roman Šebrle, kterého přišla uvítat na letiště celá rodina.

Další z medailistek je Barbora Špotáková, vícemistryně Evropy a nová česká rekordmanka. Závodní sezona pro novou hvězdu české atletiky zdaleka neskončila nedělním úspěchem, národní rekordmanka má naopak před sebou ještě celou sérii závodů. Na nich by mohla vylepšit stávající maximum z göteborské kvalifikace 66,12 metru, případně oplatit krutou porážku o 18 centimetrů Němce Steffi Neriusové.

První šanci bude mít pětadvacetiletá vrhačka v neděli při mítinku Super Grand Prix v Monaku. Dva dny po startu Jana Železného na Weltklasse v Curychu bude i ona dokazovat, že Česká republika je v současnosti oštěpařskou velmocí. "Že jsme velmoc, to mi připomněl Honza Železný v gratulaci esemeskou. Žádná jiná země dvě oštěpařské medaile přece nezískala," uvedla po dnešním příletu ze Švédska pětadvacetiletá Špotáková.

Zlatá medaile nicméně oběma zůstala odepřena, výrazně blíž k ní ale měla právě Špotáková. Vedla až do čtvrté série, než ji o kousek přehodila o devět let starší a zkušenější Neriusová. Ta tím ukončila dlouholeté čekání na titul z velkých šampionátů, z kterých dosud vozila jen stříbra (ME a OH) a bronzy (MS).

                                                                                                         ČTK