přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká reprezentace dnes odlétá do Itálie

V neděli se v italském městě San Giorgio su Legnano uskuteční třinácté mistrovství Evropy v krosu. Českou republiku bude zastupovat šest běžců.

Výprava odlétá z pražské Ruzyně dnes v 19.20 hodin a jejími členy jsou vítězové z listopadového mistrovství ČR. Jedná se o vítěze v kategoriích mužů, žen, juniorů a juniorek a také dva vítěze v kategorii do dvaadvaceti let. Na start se tak postaví mimo jiné i zkušený Róbert Štefko, který původně svoji nominaci odmítl. "Rozmyslel si to a tak jsme ho jako mistra své kategorie nominovali," řekl šéftrenér reprezentace. "Přestože pak nabízel přepustit své místo někomu mladšímu, jako vítěz M ČR si start zaslouží."

K favoritům šampionátu ale žádný z našich patřit nebude, to je jisté. Loni skončila v holandském Tilburgu nejlépe juniorka Tereza Čapková na 27. místě, ale do desátého místa se umístila naposledy Helena Volná v roce 1998, kdy doběhla v závodě juniorek na osmém místě.

Na stránkách Evropské atletické asociace (EAA) probíhá tipování celkového vítěze třináctého mistrovství Evropy. V odhadech čtenářů vede zatím pětinásobný mistr Evropy Sergej Lebeď z Ukrajiny a mezi ženami Aniko Kalovicsová z Maďarska.

Mistrovství začíná v neděli zahajovacím ceremoniálem v 10:15 hodin, hlavní soutěž mužů začíná ve 14:45.

David Klempíř

Vytisknout