přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Česká družstva pojedou do Portugalska

První ligu Evropského poháru skupinu A, kam patří čeští muži a ženy, uspořádá portugalská Leiria. Současně to bude naposledy, kdy EP proběhne v této podobě.

Evropská atletická asociace upřesnila místa a složení skupin pro poslední ročník Evropského poháru družstev, který se uskuteční o víkendu 21. - 22. června. Od příštího roku budou soutěže probíhat nejen pod novým názvem mistrovství Evropy družstev, ale také v nové formě. Nejsilnější skupina se rozšíří na 12 družstev, body získané ženami a muži se budou sčítat dohromady, zapracovány jsou prvky pro zatraktivnění soutěže.

O medaile se letos bude bojovat ve francouzském Annecy, 1. ligu hostí Leiria a Istanbul, 2. ligu Tallinn a Banská Bystrica. Nová dvanáctičlenná skupina nebude vytvořena "prostým" postupem dvou nejlepších z obou skupin, ale na základě letos předvedených výkonů. Ty budou seřazeny ze všech úrovní pohárů a až poté obodovány. Přihlášeno je 46 zemí, takže vítěz v jedné každé disciplíně obdrží 46 bodů. V Leiře tak Čechům nepůjde primárně o to, porazit Belgičany nebo Nizozemce, ale především o co nejlkvalitnější výkony.

Složení 1. ligy, skupina A, Leiria (Por.):

MUŽIŽENY
Belgie
Bělorusko
Česko
Finsko
Nizozemsko
Norsko
Portugalsko
Rakousko

Belgie
Česko
Finsko
Irsko
Litva
Nizozemsko
Portugalsko
Španělsko

Michal Procházka

Vytisknout