přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. prosince 2004, 00:12

Česká dálkařka se vrátila ze soustředění s osobními rekordy

Vynikajících tréninkových výsledků dosahovala Denisa Ščerbová v uplynulých dvou týdnech v přípravě na Kanárských ostrovech.

Vítkovická dálkařka si vylepšila osobní maximum v pětiskoku, před rokem na Kanárských ostrovech jí naměřili 14.16 metru s větrem, tentokrát dolétla na 15.20. V desetiskoku pak Ščerbová už překonala třicetimetrovou hranici. "Už před soustředěním se neskutečně zlepšila na odraze," rozplýval se nad svou svěřenkyní trenér Aleš Duda. "Technicky to ale není dobré, na tom musíme pracovat," přiznal Duda rezervy. Juniorskou mistryni světa v uplynulé sezoně zdobila také mimořádná rychlost, tu prokázala i na soustředění nevídaným časem na 30 m s letmým startem 3.26!
Jako kvalitní vícebojařce nedělají Denise problém ani překážky, na Kanárských ostrovech na nich trénovala společně s olympioničkou Lucií Martincovou. "Abych řekl pravdu, skoro jsem ani nepoznal, která z nich běží," podivoval se Duda nad výkony své svěřenkyně. V dálkařském sektoru Ščerbová dokázala jen z deseti kroků o 8 cm překonat hranici šesti metrů. 

"Chceme splnit limit na mistrovství Evropy, v dálce žen je to 655 centimetrů," ohlásil Duda cíle pro nejbližší atletické období. První příležitost ke splnění normy na halové ME do Madridu bude mít Ščerbová možná na některém ze zahraničních mítinků. "Nějaké starty v zahraničí jsou naplánované, uvidíme, jestli to vyjde," uvedl Duda. Poprvé při závodech v příštím roce se účastnice halového MS v Budapešti představí v polovině ledna.

Foto: David Vokáč

Tomáš Klement

Vytisknout