přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Česká atletika ve finále MSJ i v neděli

Poslední den světového šampionátu juniorů bude mít česká výprava finálové zastoupení zásluhou výškařky Marešové.

Lovosická výškařka Oldřiška Marešová si dnes večer poradila s nástrahami kvalifikace, výkonem 1.83 m se zařadila mezi osmičku nejlepších závodnic první fáze soutěže. "Na 183 centimetrech už jsem skákala v pohodě, ale do té doby jsem byla hrozně nervózní," přiznala sedmnáctiletá reprezentantka. Od základních 1.70 m procházela soutěží hladce, zaváhala jen na 1.79, právě nad totuo laťkou se dvacetičlenné startovní pole rozdělilo na úspěšné a poražené.

Všechny závodnice, které se přes 1.79 přenesly, se mohou těšit na nedělní finále. Boj o medaile ve výškařském sektoru začíná 18. července v 17.15 a nastoupí v něm čtrnáct atletek. Jako číslo jedna byla vylosována právě česká výškařka, které by tato pozice neměla vadit, vždyť v dnešní kvalifikaci skákala hned jako druhá v pořadí.

Krátce po šťastném konci kvalifikačních bojů trenér Marešové Miroslav Pavlík myslel na vystoupení své svěřenkyně ve finále: "Je třeba odstranit nervozitu, Oldřiška taky potřebuje malinko zrychlit, a ve finále to bude dobré." Oldřiška Marešová už zná atmosféru světového finále. V loňské sezoně byla krůček od medaile na MS do 17 let v Sherbrooku, kde skončila čtvrtá.   

Výsledky kvalifikace výškařek na MSJ 2004:
Kovalenková, Akulenková (obě Ukr.), Engelová (Něm.), Marešová (ČR), Iskryková (Běl.), Ustinovová (Kaz.), Radzivilová (Uzb.) a Školinová (Rus.) všechny 1.83 q...dalších 6 závodnic se 1.79 m postoupilo do finále.          

Kompletní výsledky kvalifikace výškařek na MSJ 2004 naleznete ZDE.   

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články