přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. července 2009, 22:10

Češi útočili, splnit limit se však nikomu nepovedlo

Jakubovi Holušovi chybělo v Leverkusenu 19 setin. V Krupce se závodníci Berlínu přiblížili méně.

Leverkusen
Jakub Holuša
se pokoušel o splnění nominačního kriteria na světový šampionát při mítinku v německém Leverkusenu.   Nakonec mu po výkonu 1.46.39 na osmistovce chybělo k mírnějšímu limitu ČAS 19 setin. V závodě skončil svěřenec Josefa Vedry druhý, když jej předčil pouze Australan Lachlan Renslaw.

Už jistá účastnice MS Lucie Škrobáková vyhrála v Leverkusenu závod na 100 m př., navíc jak v rozběhu tak i ve finále předvedla velmi kvalitní čas. V kvalifikačním kole, v němž jí foukal vítr do zad o síle 1.9 m/s, zastavila světřenkyně Jany Jílkové časomíru na hodnotě 12.93, ve finále byla s nižší podporou větru 0.7 m/s o 8 setin pomalejší. Stejného času 13.01 dosáhla i druhá v pořadí, Nigerijka Toy Augustová.

Výsledky zde.

Krupka
Řada reprezentantů přijela pokusit se naplnit své ambice vzhledem k účasti na MS do podkrušnohorské Krupky, kde pokračoval seriál North Bohemia Tour. Bohužel ani zde se nikomu kýženého cíle nepodařilo dosáhnout. Oštěpařce Jarmile Klimešové chybělo po výkonu 53.84 více než pět metrů, diskař Jan Marcell zůstal nominační vzdálenosti 63 m vzdálen na dva a čtvrt metru. Ani koulařce Janě Kárníkové výkon 16.65 m pro Berlín nestačí.

Už jistý účastník MS Antonín Žalský vyhrál kouli, když své sedmikilové náčiní poslal do vzdálenosti 19.54 m. Roman Šebrle pokračoval ve svém závodním zápřahu, jímž ladí na světový šampionát.  "Je lepší závodit než zůstat v Praze. Loni jsem toho tolik v přípravě nenaházel, a pak mi to chybělo. Čím více závodím, tím lépe," řekl Šebrle, který byl spokojený hlavně s výkonem v disku, kde přehodil 48 m. Sprinter Lerone Clarke z Jamajky se na stovce předvedl časem 10.25.Adam Pražák

Vytisknout