přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Češi se blýskli v Gatesheadu, německé oštěpařky jsou ve formě

Souhrn toho podstatného z víkendových zahraničních soutěží.

V britském Gatesheadu obsadil překážkář Petr Svoboda druhé místo v čase 13.59 (vítr + 0.7), když jej předčil pouze Američan Aries Merritt, který byl v cíli o rovné dvě desetiny dříve. Dálkař Roman Novotný byl na témže mítinku pátý, jeho nejlepší výkon měřil 766 cm. Zvítězil opět Američan Miguel Pate, který jako jediný zdolal osmimetrovou hranici výkonem 804 cm.
Největší hvězdy mítinku startovaly ve sprintech. Stovku přesvědčivě vyhrál bývalý světový rekordman Asafa Powell za 9.87 (+0.7), když jeho nejbližší konkurent, krajan Nesta Carter, byl v cíli o 26 setin později. O trochu větší úsilí musel pro vítězství vynaložit na dvoustovce Američan Tyson Gay, jemuž dýchal na záda jeho krajan Wallace Spearmon. Konečný rozdíl činil 15 setin a vítězný čas měl hodnotu 20.26 (+ 1.2).
Další nejlepší letošní výkon si připsal etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele, který vyhrál 3000 m za 7:31.94.

Výsledky z Gatesheadu naleznete zde.
 
Velmi kvalitní výkony předvedly v německém Elstalu domácí oštěpařky. Bronzová z olympijských her Christine Obergföllová hodila 69.81 m, čímž jen o 39 cm zaostala za svým osobním rekordem z loňské Superligy EP. Její krajanka Stefi Neriusová si na tomtéž závodě dokonce v 35 letech osobní maximum vytvořila, když své náčiní poslala do vzdálenosti 68.34 m. Předchozí nejlepší výkon mistryně Evropy z roku 2006 přitom byl o 1.82 m horší. Obě závodnice se představí v jako soupeřky Barbory Špotákové v pátek na Jabloneckém oštěpu.

Adam Pražák

Vytisknout