Češi na Ekidenu dvanáctí

Z měření sil mužsko-ženských štafet po šesti běžcích, kteří ve spolnými silami zaběhli maratonskou vzdálenost, vzešli v Japonsku vítězně Keňané.

Českou štafetu letos na tradičním Ekidenu v japonské provincii Chiba rozbíhal Lukáš Kourek, jehož čekal pětikilometrový úsek, následovala ho Monika Preibischová se stejnou porcí. Jan Kreisinger posléze přidal desítku, Ivana Sekyrová pětku a Jakub Bajza znovu desítku. Zbývajících šest kilometrů a nějaké ty drobné do maratonské vzdálenosti 42195 m pak bylo na bedrech Pavle Schorné. Dohromady česká šestice zvládla trať za 2:16:33 hod (mezičasy zatím neznáme), což nestačilo na lepší než dvanáctou příčku. „Všichni běželi dle předpokladů, nikdo vysloveně nezklamal, ale na víc prostě nebylo,“ vzkázal z dějiště vedoucí výpravy Jiří Klesnil.

Závod vyhrála reprezentace Keni, jíž výsledkově táhli teenageři Mwikya a Mokua, kteří své desítky zvládli za 28:08, resp. 27:43 min. O prvenství však Afričané museli velmi urputně bojovat s národním týmem domácích Japonců, které nakonec po výkonu 2:04:40 porazili o 19 vteřin. Třetí skončili japonští vysokoškoláci.