přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. února 2003, 21:14

Češi na bratislavský Elán mítink

V pátek 14. února se v dějišti halového mistrovství ČR v Bratislavě uskuteční halový Elán mítink za účasti řady českých atletů.

Na pořadu je celkem pět mužských a sedm ženských disciplín, přičemž nejpočetnější startovní pole se představí v běhu mužů na 800 metrů. Mezi osmadvaceti přihlášenými běžci figurují také jména českých reprezentantů Michala Šnebergera a Karla Bláhy. Prvně jmenovaný je dosud jediným českým běžcem, který splnil limit pro halové MS v Birminghamu, avšak na trati 1500 m. Karel Bláha se ze čtvrtky na dvojnásobnou trať přeorientoval teprve letos a první závod na 800 m už absolvoval. Před týdnem v německém Chemnitzu však zdravotně indisponovaný doběhl v čase 1:53,40. Limit pro osmistovkaře má hodnotu 1:47,80.Dálkař Dukly Praha Petr Lampart si už v letošní sezoně výrazně vylepšil halové osobní maximum, když se mu 25. ledna při Jablonecké hale podařil skok dlouhý 774 cm, ale pro zajištění účasti na březnovém HMS v Birminghamu potřebuje ještě 43 cm přidat. Kvalitní závod slibuje startovní listina koulařů. Sparťan Michal Oertelt změří síly s nejlepšími slovenskými borci Haborákem, Pankuchem a Žitňanským. Český junior Petr Svoboda, který při úterních Veřejných závodech v Praze na Julisce porazil Dvořáka i Šebrleho na 60 m překážek, se v téže disciplíně představí i v Bratislavě.

Ozdobou trojskoku žen na bratislavském mítinku bude mistryně světa Šárka Kašpárková, která se po návratu k aktivní činnosti zatím marně pokouší o dosažení limitu pro halový světový šampionát. Jeho hodnotě 14,22 m dosud byla nejblíž při mezistátním pětiutkání v Glasgow, kde dosáhla výkonu 13,84. Zdatnou soupeřku bude Kašpárková mít v další české závodnici Martině Darmovzalové. Největší favoritkou v dálkařském sektoru bude Lucie Komrsková. Právě dálka žen a 60 m překážek mužů odstartují v pátek v 16,25 hod. bratislavský Elán mítink.

Tomáš Klement

Vytisknout