přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Čechům se první dopoledne ME do 22 let vydařilo

V kvalifikačních bojích uspělo všech pět českých atletů, kteří do nich nastoupili. Oštěpař Frydrych jde do finále dokonce z prvního místa. Začala i soutěž vícebojařů.

Oštěpař Petr Frydrych vyhrál nejen svou skupinu, ale dokonce celou kvalifikaci, když hned prvním hodem v soutěži poslal své náčiní do vzdálenosti 77.56 m, čímž o více než půldruhého metru vyhověl limitu pro přímý postup do finále. Spolu s ním se to povedlo již jen Belgičanovi Smetovi a Finovi Manniovi.  

Koulař Vladislav Tuláček se v kvalifikaci postupně zlepšoval až ke svému nejlepšímu letošnímu výkonu 18.09 m a do finále postoupil ze čtvrtého místa. Dále než on poslala svá náčiní pouze trojice vrhačů, kteří překonali limitní hranice 18.25 m zajišťující přímý postup. Nejlepší výkon (18.60) předvedl v kvalifikaci Němec Tobias Hepperle.

Dál jde i sprinterka Kateřina Čechová, která ve svém rozběhu skončila na druhém, přímo postupovém místě, v čase 11.90. To jí řadí na pomyslné desáté místo mezi semifinalistkami.

Rozběh zvládl bez problémů také čtvrtkař překážkář Josef Prorok, i on obsadil druhou příčku, která zaručuje přímý postup do semifinále. Potřeboval k tomu čas 51.03.
Také jeho kolegyně z disciplíny Kristina Volfová si poradila s úvodním kvalifikačním kolem na výbornou. Ve druhém nejrychlejším z rozběhů sice skončila až za přímo postupovou trojicí, ale výrazným osobním rekordem 58.04 je první z překážkářek, které se kvalifikovaly časem. Celkově předvedla desátý nejlepší výkon rozběhů.

První tři disciplíny mají za sebou desetibojaři. Po stovce, dálce a kouli je na tom z našich nejlépe zatím Adam Nejedlý, který je průběžně devátý s 2328 body. František Staněk je zatím 15. a David Sazima před svou silnou disciplínou - výškou - uzavírá pole na 19. příčce. Vede Rus Zyjabrev (2477). 

V odpoledním bloku čeká finále Vladislava Tuláčka, semifinále Kateřinu Čechovou a nově se představí tyčkařka Romana Maláčová, půlkař Jakub Holuša a diskařka Kateřina Klausová. Tereza Čapková se na půlce nepředstaví, dala přednost běhu na 1500 m a do bojů tak zasáhne až zítra.  

Výsledky zde.  

Adam Pražák

Vytisknout