přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. července 2010, 10:47

Čechová zvítězila ve Velenje, Novotný druhý

Skupinka českých reprezentantů se představila na mítinku EA ve Slovinsku. Nejlepšího umístění dosáhli na stovce Kateřina Čechová a v dálce Roman Novotný.

Kateřina Čechová vyhrála ve Velenje oba běhy v kategorii do 22 let, které absolvovala, limit pro ME v Barceloně však nezdolala. V jednom případě chyběly svěřenkyni Luďka Svobody při čase 11.54 čtyři setiny, v druhém pak o setinu více. Dálkař Roman Novotný podlehl se 791 centimetry ze čtvrté série pouze Rusovi Šalinovi, který se přenesl o 8 cm přes 8 metrů.


Kateřina Čechová při nedávném ME družstev - foto: www.graf.cz

Na čtvrté místo za vítěznou domácí Ratejovou (61.85) dosáhla Jarmila Klimešová s 54.50 m. Diskař Jan Marcell hodil hned v první sérii 59.64, dále už si připsal jen tři křížky a skončil pátý. Tereza Králová byla v kladivu šestá za 60.40, její jmenovkyně Čapková s 2:05.68 na půlce osmá.

Výsledky z Velenje

Na druhém konci Evropy ve Švédsku proběhl v Sollentuně další mítink Evropské atletiky. Jeho patrně největší zajímavostí je porážka čerstvé americké rekordmanky Chaunte Loweové. Ta na mistrovství USA skončila 205 cm, včera to bylo o decimetr slabší a ze skalpu Američanky se radovala domácí Emma Greenová, navíc v osobním rekordu 198 cm.

Výsledky ze Sollentuny

Michal Procházka

Vytisknout