Čechová přes Linec dosprintovala do Istanbulu

pátek 3. února 2012
Už rozběh šedesátky na mítinku v Linci přinesl Kateřině Čechové radost v podobě splněného nominačního kritéria pro halové mistrovství světa. Posléze vyhrála i finále a připsala si cenný skalp Američanky Williamsové.

Rozběhovým časem 7.31 si Kateřina Čechová vylepšila osobní maximum o dvě setiny a posunula se na třetí místo dlouhodobých národních tabulek po bok Štěpánky Sokolové. Rychleji běžely v české historii jen Jarmila Kratochvílová (7.30) a rekordmanka Zdeňka Mušínská (7.27).

Výbornou formu, kterou třiadvacetiletá svěřenkyně Luďka Svobody signalizovala už v minulých závodech, pak potvrdila hladkým vítězstvím ve finále A, kde po výkonu 7.39 porazila i halovou mistryni světa Angelu Williamsovou z USA. To doběhla na třetím místě v čase 7.57. „V rozběhu i ve finále jsem měla špatný start, ale konec perfektní. Jsem šťastná a to, že mě od pátku bolí zadní stehno, je znamení formy,“ prohlásila Čechová pro stránky manažerské skupiny Top Athletics.

Druhá česká zástupkyně ve finále, Iveta Mazáčová, obsadila po výkonu 7.53 dělenou pátou příčku. V rozbězích byla o tři setiny rychlejší. Mezi muži byl Libor Žilka s 6.82 třetí, když vyhrál za 6.63 Američan Josh Norman.

Vedle Čechové se podařilo zvítězit dalším dvěma českým atletkám. Tyčkařka Romana Maláčová si vylepšila halové osobní maximum na 435 cm, Lucie Sekanová byla nejlepší mezi vytrvalkyněmi, když zvládla trojku za 9:29.10.

A jak se na mítinku Gugl Indoor vedlo dalším českým reprezentantům? Tyčkař Jan Kudlička obsadil třetí místo, když skočil 542 cm, jeho kolega Adam Pašiak byl pátý, když zvládl o decimetr méně, čímž si vylepšil absolutní osobák o 2 cm, ten halový dokonce o 12. Roman Novotný obsadil po skoku do vzdálenosti 767 cm druhé místo v dálkařském sektoru, Štěpán Wagner byl se 7.47 pátý.

Z disciplín bez naší účasti stojí určitě zmínit úvodní evropský start americké překážkářky Lolo Jonesové, která zvítězila za 7.96 a poskočila tím na druhou příčku světových tabulek sezony, dvě setiny za krajanku Castlinovou.