přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. června 2005, 19:51

Cechlová vyhrála vlastním maximem sezony

V předprogramu Zlaté tretry se za chladného počasí dařilo Věře Cechlové Pospíšilové.

Od osmnácti hodin se v předprogramu Zlaté tretry mohli diváci kochat skvělými výkony nejlepší české diskařky Věry Cechlové Pospíšilové.
Cechlová si v Ostravě zlepšila vlastní maximum sezony. Posledním pokusem poslala své náčiní do vzdálenosti 65.98 metru a připsala si tak třetí vítězství v řadě na Zlaté tretře. Výborný byl i její výkon z třetí série, jen o centimetr horší než její poslední pokus. "Vše jsem směřovala k tomu, abych tady podala dobrý výkon. Výzvou pro mě byla především Sadovová, kterou jsem chtěla porazit o to víc, že jsem s ní dnes závodila na domácí půdě," uvedla svěřenkyně Josefa Šilhavého. Na poslední pokus si vzala speciální boty do deště, které pro ni připravil její trenér. "Je to můj tajný trumf proti soupeřkám," smála se Cechlová. "S výkonem jsem spokojená, ale rozhodně ještě nejsem na vrcholu formy, můj cíl je hodit o metr dál," vysvětlila. Druhá skončila Ruska Natalija Sadovová hodem dlouhým 65.66 metru. Kvalitní výkon předvedla také třetí Polka Marzena Wysocká, která hodem 63.03 metru splnila limit na světový šampionát, který se bude konat v sprnu v Helsinkách.

Výborně se v předprogramu vedlo i překážkáři Stanislavu Sajdokovi, který si v rozběhu na 400 metrů překážek vytvořil nový osobní rekord časem
13.73 sekundy.

Trojskok žen vyhrála Slovenka Dana Velďáková, která dolétla do vzdálenosti 13.93 metru. "Těším se z vítězství, ale mrzí mě, že jsem nepřekonala hranici 14ti metrů. V druhém pokusu jsem k tomu neměla daleko, ale vůbec jsem netrefila odrazovou desku," uvedla po závodě vítězka trojskoku. Druhá skončila Martina Darmovzalová výkonem 13.78 metru a až třetí Šárka Kašpárková výkonem 13.68 metru. "Byla to moje poslední Zlatá tretra, příští rok tu budu už jen jako divák. S výkonem rozhodně spokojená nejsem," řekla zklamaně svěřenkyně Michala Pogányho.

Z výsledků předprogramu Zlaté tretry 2005:
MUŽI
4x100 m – 1. ČR senioři (Zubek, Vojtík, Zachoval, Šulc): 40.11
ŽENY
Disk – 1. Cechlová (ČR) 65.98, 2. Sadovová (Rus.) 65.66, 3. Wysocká (Pol.) 63.03, Trojskok – 1. Velďáková (Slov.) 13.93, 2. Darmovzalová (ČR) 13.78, 3. Kašpárková (ČR) 13.68

Karolína Farská

Vytisknout