přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. května 2009, 13:58

Cechlová a Melich splnili limit pro Berlín

Diskařka Věra Cechlová a kladivář Lukáš Melich si na vrhačském a skokanském mítinku v Lovosicích zajistili účast na světovém šampionátu.

Diskařka Věra Cechlová hodila na sobotním vrhačském a skokanském mítinku v Lovosicích 62,25 m a o čtvrt metru tak překonala A limit IAAF pro MS. Obdobný kousek se podařil kladiváři Lukáši Melichovi, který výkonem 78.14 m předčil A kritérium o více než půl metru.

První závod v sezoně absolvovala Věra Cechlová z plné přípravy. "Forma ještě není vyladěná. V Lovosicích navíc před závodama lehce pršelo a byl mokrý kruh. Také vůbec nefoukalo. Zkrátka je tam hodně faktorů, které by mohly být lepší, takže věřím, že tam je docela velký prostor pro zlepšení," prohlásila pátá žena z loňské olympiády poté, co se zařadila na soupisku pro srpnový světový šampionát v Berlíně. "Hlavně se mi ale konečně povedlo zůstat celou přípravu zdravá a cítím se dobře,"  svěřenkyně trenéra Šilhavého

Mítink v Lovosicích si pro svůj vstup do sezony nevybrala náhodně. "Začínala jsem tu a je to tu pro mě taková srdcová záležitost. Chtěla jsem se zase potkat se všemiu těmi lidmi, kteří mi pomáhali," řekla Cechlová, která přednostnila české závody před vrhačským seriálem v Brazílii. "Je sice zajímavý, ale já nechtěla riskovat, že zničím něco ze své přípravy náročným cestováním. Vloni jsem byla vamereickém Eugene a moc mi to nesedlo. A tohle je ještě dál. Já přitom chci všechno směřovat především na MS," doplnila 30letá diskařka, jejíž největším dosavadním úspěchem je bronz ze světového šampionátu v Helsinkách 2005.

O dalších závodech Cechlová zatím příliš jasno nemá. V neděli se se skupinou chystá zaházet si na Chodovské tretře, dalším najisto potvrzeným startem je Memoriál Josefa Odložila, který se koná 8. června na pražské Julisce. "Je tam vždycky dobrá atmosféra a také kvalitní soupeřky. Moc se těším i na Evropský pohár, který je letos premiérově ME družstev."   

Do Berlína také Melich
Cechlová není sama, kdo má po Lovosicích splněno. Těšit na MS se může i její kolega z kladivářského sektoru Lukáš Melich, který své náčiní poslal do vzdálenosti 78.14 m. Limit IAAF je přitom o 64 cm mírnější.


Nominace pro MS zatím obsahuje čtyři jména - vedle Cechlové a Melicha ještě chodkyně Zuzany Schindlerové a Lenky Ledvinové, jež se nedávno stala první kladivářkou české historie, která přehodila 70 m.  

Výsledky z Lovosic zde.

Adam Pražák

Vytisknout