přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. října 2010, 18:08

ČAS zvažuje kandidaturu na halové ME

Evropská atletika (EA) dnes hostila v Lausanne na semináři možné uchazeče o pořadatelství šampionátů, halového v roce 2015 a venkovního 2016. Na místě je také delegace svazu.

Celkem osm národních svazů vyslalo do Švýcarska své zástupce, aby načerpali poznatky k přípravě kandidatur na mistrovství Evropy. Šampionát pod otevřeným nebem v olympijském roce 2016 zvažují pořádat Chorvaté, Britové a Nizozemci, halové ME o rok dříve vedle Česka ještě Maďarsko a Srbsko. Poláci a Turkové se zatím nerozhodli, o které ze dvou mistrovství budou nakonec usilovat.

Uzávěrka přihlášek již v únoru
Pokud by se chtěli stát soupeřem pro uchazeče o „halu“ či „venek“, mají nejvyšší čas se rozhodnout, formálně musí potvrdit svůj zájem do letošního 12. listopadu. „Samotná kandidatura se musí podat do 28. 2. 2011 a rozhodovat bude Rada EA v listopadu 2011,“ upozornil český zástupce v Lausanne, předseda svazu Libor Varhaník. „ČAS zvažuje možnost kandidovat, proto jsme se účastnili. Nyní začneme jednat s ministerstvem školství, městem Praha a Bestsportem, provozovatelem O2 Areny,“ přiblížil Varhaník.


Účastníci semináře v Lausanne;
v horní řadě uprostřed předseda ČASu Libor Varhaník, třetí zleva stojící ředitel ČASu František Fojt, mezi sedícími vlevo Karel Pilný, pokladník EA a Čestný předseda ČASu - foto: European-athletics.org

Už jsou pořadatelé známi pro hlavní šampionáty na další čtyři roky: halové 2011 v Paříži a dva roky poté v Götegorgu, a venkovní 2012 v Helsinkách (poprvé v olympijském roce) a 2014 v Curychu. Seminář vedený prezidentem EA Hansjörgem Wirzem je součástí strategie dlouhodobého plánování, se kterou přišla EA vloni. Členské federace tak byly předběžně osloveny na osm let dopředu a ozývají se tak už třeba pro pořadatelství pro HME 2017 nebo ME 2018.

Michal Procházka

Vytisknout