přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Bývalý oštěpař Backley září v šipkách

Trojnásobný medailista z olympijských her Steve Backley vyhrál spolu se specialistou Wadem Pro-Celebrity Challenge ve hře v šipky a vyinkasoval 8000 liber.

Po čtvrtém místě na olympijských hrách v Aténách ukončil Backley svou oštěpařskou kariéru. Čtyři roky poté už zase vyhrává. Tentokrát má však jeho náčiní mnohem menší rozměry a místo vzdálenosti hodů se měří jejich přesnost.


Backley a Wade, foto: spikesmag.com

Čtyřnásobný mistr Evropy a jeden z nejvýraznějších soupeřů Jana Železného v éře jeho závodění s osobním rekordem 91.46 m uspěl v anglickém Wolverhampton Civic na turnaji Pro-Challenge, na kterém soutěží dvoučlenné týmy spojující šipkaře-profesionály a celebrity. Spoluhráčem Beckleyho byl uznávaný James Wade. Spolu pak porazili bývalou hvězdu liverpoolského fotbalu, obránce Neila Ruddocka, a několikanásobného mistra světa v šipkách Phila Taylora. Rozhodující „double“ trefil právě Backley.

„Ve finále jsem jenom s úctou sledoval úžasný souboj Taylora s Wadem. Myslel jsem si, že nelze hrát lépe. A pak jsem trefil ten double! Úplně jsem cítil, jak se v průběhu turnaje zlepšuji a v konci jsem to projevil,“ líčil Backley podle internetového serveru spikesmag.com, který zprávu přinesl.

Hra ho zaujala natolik, že se okamžitě začal zasazovat o její zařazení do programu OH. „Ještě není pozdě, aby se to stihlo už v roce 2012 v Londýně. Velmi bych rád, kdyby se to podařilo,“ prohlásil bývalý oštěpař a možná budoucí kvalitní šipkař. Poklony se mu dostalo i od spoluhráče. „Měl jsem toho správného partnera. Steve byl opravdu dobrý,“ nešetřil chválou Wade.

Beckley, který je nositelem Řádu britského impéria, tak opět dokázal, že dokáže být úspěšný i mimo oštěpařský sektor, v němž vedle zmiňovaných evropských titulů posbíral po dvou stříbrných medailích z olympijských her a mistrovství světa. V současnosti  pracuje Backley jako firemní kouč se zaměřením na komunikační strategii firem, ale zvládá i aktivity mimo. Letos se tak vedle soutěže v šipkách stihl zúčastnit i soutěže Dancing on Ice. Spolu s partnerkou Susie Lipanovou skončil sedmý.   

Adam Pražák

Vytisknout