Byly rozdány akademické tituly

čtvrtek 10. září 2015
Ve dnech 8.-9. září se konaly atletické soutěže v rámci Českých akademických her v Olomouci. Na startu se představilo i několik českých reprezentantů v čele s bronzovým z univerziády Janem Tesařem.

Na nejkratším sprintu se stal nejrychlejším mužem Dominik Záleský z domácí Palackého univerzity v čase 11.00 před Povýšilem z TÚ Liberec (11.07) a Lehockým z ostravské univerzity (11.33). Mezi ženami si odvezla titul akademické mistryně členka sprinterské štafety z ME do 22 let v Tallinnu Lucie Domská (12.10) před Štychovou (12.20) a Hřivnovou (11.38).

Na dvojnásobné trati byl naopak rychlejší Radek Povýšil za 22.17 a prohodil si tak pořadí se Záleským, který byl tentokrát stříbrný (22.51). Třetí byl César z VUT Brno (22.62). Mezi ženami se mohla z titulu radovat Martina Štychová z plzeňské univerzity (24.92).

Čtvrtka mužů měla jasného favorita. Byl jím bronzový medailista z letošní univerziády Jan Tesař. Svou roli s přehledem naplnil a vyhrál v čase 48.94 před Sadilem (49.46) a Césarem (49.65). V závodě žen byla nejrychlejší Andrea Holleyová z Olomouce (57.69).

V taktickém závodě na 800 metrů se stal akademickým mistrem Tomáš Vystrk (1:59.66). Pro stříbro si doběhl Sadil (2:00.18) a na stupně vítězů je doprovodil Gregor ze Západočeské univerzity v Plzni (2:00.45). Půlkařské zlato brala v závodě žen Kateřina Turková z VŠE (2:15.88). S patnáctistovkou si nejlépe poradili Jiří Šacl z Brna za 4:02.25 a Martina Uvízlová (4:53.64). Nejdelší běžeckou distancí byl závod na 5000 metrů, kde potvrdil papírové předpoklady Lukáš Olejníček (14:44.81) před Zemaníkem (14:45.05) a Kučerou (14:52.10). V nejdelším závodě žen na 3000 metrů zvítězila Petra Vašinová z Palackého univerzity (10.04.60).

Na 110 metrů překážek vystoupil na nejvyšší stupínek Jindřich Večeřa z VUT Brno, když proběhl trať za 14.55. Stříbro bral Pokorný (14.91) a bronz Juránek (15.13). Na stovce překážek žen vyhrála Helena Tomková (13.97). Vítězem čtvrtky překážek mužů se stal Martin Juránek v čase 54.73. Na stejné trati žen získala zlato Andrea Holleyová (62.50). Stýpl mužů se stal kořistí hlavního favorita Lukáše Olejníčka (9:16.28).

V závodě diskařek se stala akademickou mistryní Zuzana Kubicová, která poslal své náčiní do vzdálenosti 46.92. Stříbro získala Matoušková z ČZU (43.73) a bronz Pallová (41.15). V disku mužů vyhrál Jiří Horký za 49.74. Gabriela Pallová rozšířila svou medilovou sbírku v kouli, kde s přehledem zvítězila hodem dlouhým 13.41. Mezi koulaři vrhnul nejdále Tomáš Kozák (16.79) z VUT Brno. Kladivo žen opanovala Martina Kluková za výkon 55.10. Ve stejné disciplíně mužů byl nejlepší Daniel Čapek (55.52). Oštěpařkám vládla Petra Andrejsková (47.88) a oštěpařům Martin Sklenář (66.03).

Těsný souboj byl k vidění ve výšce mužů. Šťastnejší byl nakonec Matěj Klukan, který na pokusy porazil Kozárka z Palestry. Oba borci skočili 202 centimetrů. Jasným vítězem tyčky se stal Tomáš Veverka z ČVUT (452). V trojskoku vybojoval zlato David Beneš, když skočil 14.49. Mezi ženami doskákala nejdále Helena Tomková (11.76).