Burian a Brož do semifinále

pátek 22. července 2011
Na ME v Tallinnu zaznamenala juniorská reprezentaci dva postupy do dalších kol, Buriana na půlce a Brože na 400 m př. Kvalifikačním sítem neprošli Posekaný, Kleinert, Nová, Jeníková.

Půlkař Miroslav Burian zvládl roli opory týmu v první kole na výbornou. Ve svém závodě kontroloval druhou přímou postupovou pozici do semifinále (1:51.28). Časy vítězů čtyř rozběhů byly velice vyrovnané nelišily, vešly se do méně než půl vteřiny.

Do zítřejších bojů o finále se probojoval také na čtvrtce překážek Michal Brož, jenž mezi nejlepší šestnáctku pronikl díky třetímu místu v rozběhu a osobnímu rekordu 52.35. Osobák si vytvořil také nejrychlejší překážkář z rozběhů, Ir Barr (51.29).

Překážkářka Eva Jeníková dala zapomenout na diskvalifikaci na loňském MS v Monctonu, na trati už se jí však tolik nedařilo a s časem 61.64 obsadí konečnou 20. příčku. Na semifinále, do něhož vstupuje z pozice jasné jedničky Ruska Rudakovová (57.68), bylo třeba běžet o vteřinu rychleji.

V tyčkařském sektoru skončilo úsilí české dvojice již v kvalifikaci. Michal Kleinert neskočil svůj základ 470 centimetr, Lukáš Posekaný založil o 15 cm výše úspěšně. Po vynechání 495, však již bylo nad jeho síly 505, které by mu bývalo stačilo pro finále překonat napodruhé. Posekaný skončil celkově šestnáctý, pouze Portugalec Miranda skočil kvalifikačních 515 cm. Výškařka Magdaléna Nová se přenesla napoprvé přes 169 i 173, tři křížky však ukončily její snažení na 177. Na postup mezi elitní dvanáctku stačilo o tři centimetry výše napodruhé. Stýplař Petr Kaminski zaběl 9:45.71 a skončil 17.