přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. února 2003, 02:52

Bude-li Janáček fit, pokusí se v Praze o limit

Velmi vysokou úroveň slibuje startovní listina středeční Pražské tyčky.

Tu zajišťují především domácí tyčkaři. Do soutěže žen je přihlášena česká rekordmanka Pavla Hamáčková, která však v úterý startovala ve Stockholmu, a tak by ji od dvou po sobě jdoucích závodů dělilo sotva dvacet hodin. Připočteme-li letecký přesun ze Stockholmu, je účast Hamáčkové na pražském mítinku značně nejistá.

Ohrožený start na Strahově je také v případě Štěpána Janáčka. Český reprezentant se totiž o víkendu rozhodl startovat na tyčkařském mítinku Sergeje Bubky Zepter Stars of Pole Vault v Doněcku, odkud se vrátil se střevními potížemi.

Pouze na zdravotním stavu momentálně závisí Janáčkova účast na Pražské tyčce. "V této chvíli stále zvažuji účast. Jestli k závodu nastoupím, pak jedině v takovém stavu, v jakém budu schopen splnit limit pro halové mistrovství světa," hodnotí Janáček situaci v předvečer Pražské tyčky. Ke svým šancím na splnění limitu pro halový světový šampionát se pátý muž loňského ME vyjadřuje optimisticky: "Fyzicky jsem výborně připraven, poslední tréninky se mi vydařily. Limit je určitě v mých silách. Na neúspěších na některých letošních závodech nesou vinu určité chybičky v technice," naráží Janáček zejména na nevydařené starty počátkem února v Erfurtu a Chemnitzu, kde překonal pouze 531 a 530 cm. Sezonu přitom zahájil slušně - výkon 550 cm na mítinku v Cottbusu byl nadějný. Janáčkovým dosavadním letošním maximem je 552 cm z německého Pottsdamu. Ve svém posledním startu v Doněcku překonal 540 cm. "Možná byla chyba, že jsem očekával limit už v některém z prvních závodů," zamýšlí se Janáček.

V následujícím programu Štěpána Janáčka figurují tři závody. Po Pražské tyčce plánuje svěřenec trenéra Boleslava Patery účast na mítinku ve francouzském Liévin (23. 2.) a start na mistrovství České republiky v Bratislavě (1.-2. 3.). "Pokud by se mi podařilo splnit limit už na Pražské tyčce, mítink v Liévin vynechám. Potřebuji ještě hodně trénovat," doufá Janáček.

Vedle Štěpána Janáčka se na startovní listině Pražské tyčky objevuje také český rekordman Adam Ptáček. Ten skáče v životní formě a na strahovský závod se moc těší. Dokonce kvůli Pražské tyčce odřekl účast na již zmíněném mítinku Energizer Euroseries ve Stockholmu.

Pražská tyčka začíná v Praze na Strahově ve středu 19. února v 16 hodin.

Tomáš Klement

Vytisknout