přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Bryana Claye nahradí Andrej Kraučanka

Vítěz letošního vícebojařského mítinku v Götzisu, mladý Bělorus Kraučanka, bude jednou z největších hvězd kladenského TNT-Fortuna mítinku.

                          Foto: Pavel Gryč

"Do Götzisu jsme jeli přemlouvat samozřejmě Bryana Claye, to byl náš hlavní cíl," řekl ředitel mítinku Zdeněk Lubenský. "Čeká na něj ale domácí šampionát a byl ochoten diskutovat maximálně o exhibici, tedy startu jen v některých disciplínách. Jeho manažer začal navíc hnát finanční požadavky dost nahoru." Podle Zdeňka Lubenského by se o takových financích snad dalo uvažovat, pokud by Clay absolvoval v Kladně celý desetiboj, nikoliv jen exhibici.

Největším tahákem tak má být právě Kraučanka. Jedenadvacetiletý Bělorus, kterému Šebrle již tři roky předvídá velkou budoucnost, si letos v Götzisu vylepšil osobní maximum o neuvěřitelných 604 bodů na 8617. Osobní rekordy si bronzový medailista z Birminghamu vylepšil v sedmi z deseti disciplín. "Po svém výkonu v Götzisu zkoušel Kraučanka licitovat," přiznává Lubenský, "ale měli jsme jeho účast předběžně dohodnutou již předtím, takže jsme se nakonec shodli."

Dalším jménem, které vzešlo z jednání v Rakousku, je Janis Karlivans z Lotyšska. V Götzisu se umístil šestý se ziskem 8271 bodů, když si podobně jako Kraučanka dokázal své maximum vylepšit o více než 500 bodů.

Z žen je již domluvený start s Natalijí Dobrynskou a Hannou Melničenkovou z Ukrajiny, jedná se s celkově druhou ženou z Götzisu Ludmiloiu Blonskou. "Čekáme na definitivní potvrzení po vícebojařském mítinku v Arles," vysvětluje Lubenský. "Stejně tak další jména budou definitivní až po tomto víkendu." Jisté je to, že nepřijede Carolina Klüftová, která si pro letošní rok naplánovala pouze dva víceboje - Götzis a mistrovství světa.

Více informací naleznete na internetových stránkách mítinku.

David Klempíř

Vytisknout