přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. března 2006, 13:57

Bronzový medailista z olympijských Atén na Zlaté tretře

Organizátoři mítinku ohlásili v úterý další světová jména, která se objeví na startovní listině.

Čtyřiadvacetiletý Paul Koech (Keňa) bude startovat na 3000 metrů překážek. Jeho největším úspěchem je olympijský bronz z Atén, na MS v Helsinkách skončil sedmý. Vloni na mítinku Zlaté ligy v Římě zaběhl čas 7:56.37 (sedmý nejlepší čas historie) a během své kariéry se pod osm minut dostal již třikrát.

Rekord Zlaté tretry drží z roku 2002 Keňan Wilson Boit Kipketer (8:06.14). "V Ostravě chci tento rekord překonat," vzkázal Koech. "Rád bych běžel pod 8:05. Byl by to výborný odrazový můstek k útoku na keňský národní rekord Bernarda Barmasaie 7:55.72, o který se chci pokusit v červenci."

Mezi dalšími oznámenými jmény pro květnovou Zlatou tretru je kladivář Vadim Devjatovskij z Běloruska. Stříbrný medailista z MS v Helsinkách se loni zlepšil na 84.90 metru. V soutěži mužů se objeví slovenský rekordman Libor Charfreitag a náš Lukáš Melich.

Ženské kladivo obohatí polská reprezentantka a olympijská vítězka ze Sydney Kamila Skolimowská, která má už letos zapsán výkon 73.32 a vede světové tabulky pro rok 2006.

Některé z dříve ohlášených hvězd:

Hicham El Guerrouj (Mar.), 3000 m
Jan Železný (ČR), oštěp
Terrence Trammell (USA), 110 m př.
Věra Cechlová Pospíšilová (ČR), disk
Olga Kuzenkovová (Rus.), kladivo
Taťána Lysenková (Rus.), kladivo

David Klempíř

Vytisknout