přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Brněnskou laťku ozdobí stříbrný z OH v Aténách Hemingway

Stříbrný výškař z loňských olympijských her v Aténách Američan Matt Hemingway bude hlavní ozdobou desátého ročníku mítinku Brněnská laťka, který se uskuteční v úterý 22. února v hale na Vodově ulici.

Vedle Hemigwaye se ve startovním poli představí ještě dalších sedm výškařů, kteří už zdolali 230 centimetrů. 

Hlavními soupeři Hemingwaye budou pátý z olympiády Ukrajinec Andrej Sokolovskij, Američan Tora Harris, Brit Benjamin Challenger, Fin Oskari Frosen, Rumun Stefan Vasilache a domácí dvojice Svatoslav Ton, Tomáš Janků.

V jednání je prý ještě start dvou kubánských výškařů, z nichž slibuje zpestření startovního pole zejména Lisvany Pérez, který skončil jedenáctý v Aténách. "S oběma výškaři by měl přijet i držitel světového rekordu a jejich trenér Javier Sotomayor. Pokoušíme se celé trojici urychleně vyřídit vstupní víza. Hlavně přítomnost Sotomayora by podtrhla atraktivitu mítinku," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel závodu Ctibor Nezdařil. 

Rekordy Brněnské laťky drží výkonem 2.32 m z roku 2002 Kanaďan Mark Boswell a Bulharka Venelina Venevová, jež v roce 2000 překonala 1.97 m. Na vítěze soutěže mužů čeká finanční odměna ve výši tisíc eur a za případné překonání rekordu je vypsána další prémie 200 eur za každý centimetr navíc.

"Původně měli ještě v Brně startovat i ruští výškaři Rybakov, Těrešin a Fomenko. Ruská federace jim ale zakázala před halovým mistrovstvím Evropy start na všech mítincích," dodal Nezdařil, který se pokoušel získat na Brněnskou laťku i českou jedničku Jaroslava Bábu. "Kontaktoval jsem minimálně pětkrát jeho manažera i trenéra, nedostal jsem ale žádnou odpověď," řekl Nezdařil.

Soutěž žen bude ve stínu závodu mužů. K hlavním uchazečkám o prvenství se budou řadit zejména Barbora Laláková a Slovenka Diana Lázničková.
                                                                                                   ČTK