přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. června 2011, 11:15

Brněnská galerie Vaňkovka ožívá atletikou

V rámci kampaně k blížícímu se mistrovství ČR mužů a žen v atletice, které se po 51 letech uskuteční opět v Brně, připravili organizátoři program pro děti a atletickou výstavu v obchodním centru Vaňkovka.

Výstavu s názvem Z minulosti do současnosti atletiky v Brně včera slavnostně otevřeli bývalí vynikající atleti a organizátoři domácího šampionátu. „Nebylo jednoduché sesbírat historické fotografie, náčiní a legendární dresy, ale jsem ráda, že se to nakonec podařilo a můžeme atletiku přiblížit lidem,“ uvedla tisková manažerka akce Jarmila Fridrichová.


foto: v článku J. Čech

Od pondělí probíhají v rámci kampaně také soutěže pro mateřské školky a základní školy s podtitulem „Najdi si cestu k atletice“. Děti si ve Vaňkovce mohou vyzkoušet souboje ve sprintu na 18 metrů pod heslem „Pojď porazit Bolta“, v hodu oštěpem se sloganem „O zlatý oštěp Báry Špotákové“ a ve skoku dalekém z místa. Již včera dopoledne byla Vaňkovka plná nadšených ratolestí. „Jsem rád, že se nám podařilo přilákat takové množství dětí a věřím, že i první víkend v červenci bude brněnský stadion Pod Palackého vrchem plný fandů atletiky. Domácí šampionát je vrcholná akce, kde bude startovat celá česká atletická špička,“ pozval na atletiku ředitel závodů Ctibor Nezdařil.

Na výstavě Z minulosti do současnosti atletiky mohou fanoušci obdivovat kromě historických fotografií a statistických informací například disk s reprezentačním dresem Ludvíka Daňka či tretry Dany Zátopkové a mnoho dalších atletických trofejí. Při včerejším slavnostním zahájení výstavy se zavzpomínalo na úspěchy brněnské atletiky společně se stříbrnou medailistkou z HME na 200 metrů Erikou Suchovskou nebo bronzovým z MS v Helsinkách Gejzou Valentem.

Výstava potrvá až do začátku mistrovství republiky, doprovodné akce pro děti budou ve Vaňkovce celý týden až do 12. června, dopoledne je vždy vyhrazeno pro školky a školy a odpoledne si hravé atletické disciplíny s Atletikou pro děti mohou vyzkoušet všichni příchozí. Propagační kampaň k domácímu šampionátu v atletice vyvrcholí ve Vaňkovce ve čtvrtek 30. června zábavným odpolednem a autogramiádou s předními českými atlety. Nejlepší nejmenší atleti právě na tomto slavnostním odpoledni získají ceny.

Karolína Farská

Vytisknout