přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Britští sprinteři na Zlaté tretře

Byla zveřejněna další jména špičkových zahraničních atletů, jsou jimi čtyřnásobný halový mistr Evropy Jason Gardener a stříbrný medailista z Birminghamu Craig Pickering.

Běh na 100 metrů mužů se letos podruhé uskuteční jako Memoriál stvána Gyulaie, loni zesnulého generálního sekretáře IAAF. Zatím mají pořadatelé jasno o obsazení čtyř drah z osmi. Již dříve byl avizovaný start loňského mistra Evropy z Göteborgu, kterým je portugalský reprezentant Francis Obikwelu. Dalším startujícím má být nejlepší český sprinter v daném momentě sezony a dvě jména byla oznámena včera.

Jason Gardener je čtyřnásobný halový mistr Evropy na 60 metrů. Tento olympijský vítěz ve štafetě na 4x100 metrů nevylučuje, že vzhledem ke svému věku se jedná o jeho poslední sezonu. "O to bude jeho start cennější," řekl manažer mítinku Alfons Juck. Gardener má osobní rekord na stovce 9.98 sekund. "Zlatá tretra pro mě bude důležitým testem v rámci přípravy na mistrovství světa v Ósace," vzkázal sprinter. Na Zlatou tretru zamíří potřetí ve své bohaté kariéře, v coe 2003 byl šestý (10.27) a v roce 1998 čtvrtý (ručně 10.0).

Druhým jménem je Gardenerův o 11 let mladší tréninkový kolega Craig Pickering. Juniorský mistr Evropy z roku 2005 získal letos v březnu stříbnou medaili v Birminghamu. Osobní rekord na šedesátku si vylepšil na 6.55 sekund a organizátoři doufají, že třeba právě v Ostravě vylepší své maximum na stovku, které má od roku 2005 hodnotu 10.22 sekund. "Už se na start v Ostravě těším," řekl Pickering. "Vím, že je to jeden z nejvýznamnějších mítinků v Evropě a takové závody jsou důležité, abych v přípravě postupoval správným směrem. Cílem je dostat se do britského týmu pro MS v Ósace."


Zatím potvrzené hvězdy Zlaté tretry 2007:

MUŽI
100 m: Francis Obikwelu, Jason Gardener, Craig Pickering
3000 m př.: Paul Kipsiele Koech
výška: Stefan Holm, Jurij Krimarenko
koule: Reese Hoffa, Christian Cantwell
kladivo: Ivan Tichon

ŽENY
800 m: Jolanda Čeplak
100 m př.: Michelle Perry, Susanna Kallur
tyč: Jelena Isinbajevová
dálka: Denisa Ščerbová
oštěp: Barbora Špotáková
kladivo: Taťjana Lysenko

David Klempíř

Vytisknout